Avatar uživatele
arygnoc

Nutit děti spát ve školce je nepřípustné?

Chápem, že každé dieťa je indivíduum, ale to sme aj ako dospelí či ako študenti.

To by potom autobus mal stáť všade, kde si cestujúci zmyslia (o trati ani nehovorím), študenti by sami rozhodovali čo je potrebné sa naučiť a čo nie a pod.
Už malé deti by sa mali učiť, že JE TO PROSTE TAK (nekradni, nezabíjaj, chovaj sa slušne a pod), že sa proste musia podriadiť väčšine – to je totiž demokracia.

osobne nesúhlasím, pripadá mi to pritiahnuté za vlasy (ostatne podobne celý smer výchovy sa mi nepáči – z rodičov sú robení otroci detí, linky pomoci apod.), deti by sa proste mali naučiť rešpektovať okolie a nie naopak.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, iceT, johana 56, Drap před 3859 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Převážně souhlasím, ale když vyšší moc rozhodne, tak neni co dodat.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Dochy

Já jsem jednoznačně proti nucení ke spaní. Spát na povel nejde a mmalému dítěti nevysvětlíte, že se nesmí pohnout. Slyšel jsem, že někde to mají tak, že jdou děcka spát a kdo nezabere, toho potichu učitelka odvede někde stranou, kde pro ně má připraveny nějaké klidné aktivity…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Awer

Demokracie je pravým opakem „je to prostě tak“. Demokracie je proces zpochybňování čehokoli a k jejím axiomatickým minimům nepochybně nepatří povinnost spát na povel. „Je to prostě tak“ je/byla filozofie konzervativní středověké společnosti.
Zda děti nutit či nenutit spát je věcí názoru. Ale je to otázka, zda jsme „nezašli s demokracií moc daleko“, nikoli naopak…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Každé dítě má mít pravidelný režim, spaní po o je normální věc, nevím, co je to za hloupost, aby si maličké dítě dělalo, co chce, to nejde, taky jsem spávala po o, ve školce i doma, dítě si musí odpočinout a má to řadu dalších výhod, rodič si buď odpočine taky (někdy je to vážně zapotřebí), nebo dělá zatím jinou práci, kterou nemůže dělat, když je dítě vzhůru, moje děcko mělo pravidelný režim, přes to vlak nejede, byl naučený spinkat po o a to bez řečí, prostě automaticky, o tom se nedebatovalo.
Teď když přijedou ke mně mladý, někdy se nestíhám divit, malá usne v autě, spí tam, pak, když se probudí ji vezmou domů, pořádně si neodpočine, protože to je spaní v sedě, s vykřivenou hlavičkou do strany. pak doma brečí, je protivná, jídlo je taky všelijak, prostě se mi to nelíbí, ale nemůžu říct nic. Když jsem s malou tak tři dny sama, zvykne si na režim, nedělá problémy, ale pak zas mladý přijedou a všechno je v pytli, spaní nepravidelně, jídlo nepravidelně, když by měla spát, je vzhůru, když by měla být už vzhůru, tak spí jak zařezaná, je v tom chaos, takže za mě ANO, dítě má spát i ve školce, nebo aspoň ležet a odpočívat, vždy to tak bylo a fungovalo to dobře. Četla jsem o tom dnes, někde na FB jsem to viděla.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
arygnoc

Awer

Demokracie je pravým opakem „je to prostě tak“.

ale to JE TO PROSTE TAK, platí, bez ohľadu na spoločenské zriadenie.

zdraviť sa zdraví, na záchode si zatvárame dvere, deti sa poobede ukladajú ku spánku – tradíciou zavedené zvyklosti (hovorím o západnom svete, mohamedáni si ani nevedia utrieť zadok).

takže je treba viesť k tolerancii a originalite osobnosti, ale odtiaľ – potiaľ.
v prípade, že niekomu nevyhovuje kolektívne zariadenie, nie je problém ostať doma a dieťaťu sa venovať, resp. mu najať opatrovateľku.

a verte, že i tak sa nájdu nejaké JE TO PROSTE TAK.

před 3859 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Učitelky z MŠ mají zajímavé poznatky, že nespící děti provozují už v tomto věku autoerotiku. 🙂

před 3859 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
quentos

… a když dítěti prostě NEJDE usnout, což býval můj případ, tak byste to řešil jak? Rákoskou?
U mě to učitelky vyřešily po svém, četl jsem za ně dětem pohádky, zatímco si (učitelky) šly na kafe…

před 3859 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

práca s deťmi a ľuďmi vôbec je veľmi nevďačná.

aj tá učiteľka-vychovávateľka má právo na kávu (prestávku).
keď dieťa nechce spať, treba ho naučiť, aby nerušilo ostatné deti, nech si v posteli (postielke) trebárs listuje v knižke či počúva rozprávku (v sluchátkach), problém by som v tom nevidel.
východisko sa dá nájsť vždy.

před 3859 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Navykat malé děti na sluchátka? No fuj. Ve většině zařízení by neměl být problém pro nespící vyhradit nějaký koutek…

před 3859 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

no fuj?

bohužiaľ, musím súhlasiť, ale je to realita doby.

před 3859 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek