Kyta

Nutí mne automat položit další otázku, ne mám jen tu jednu 🙂

Ahoj, mám otázečku,mám pětilitrový kanistr benzínu, smíchaný z olejem na křovinořez, můžu ho použít i do auta, nebo ne, děkuju 🙂

Nejlepší odpověď
Edison

Použít ho samozřejmě můžeš. Otázkou je několik věcí: Jak se s tím auto vyrovná a jak moc ho pak ještě naředíš.

Dochy

Do auta na benzín bych to nelil. Do starého dieselu po troškách by to mohlo projít.

aliendrone

Dochy…
To bude tím vedrem, NEVĚŘÍM, že myslíš vážně lít benzín s olejem do dieselu… ;) :D :D
ANEBO… žeby… dobrý matroš? Kápni božskou! ;) :D :D

Dochy

Píše 5 litrový kanystr. To se v 50 litrech nafty ztratí, co se energie paliva týče, to se tam normálně zužitkuje. A schválně píšu do „starého dieslu“ (doufám že je pochopitelné že tím myslím starého technologicky), který by snad neměl mít nic extrémně háklivého.
Sám jsem omylem nalil do 50l nádrže asi 13l benzínu a nic se nestalo, pokud to na motoru zanechalo nějaké následky tak se zatím neprojevily (řádově 2000km)

Dochy

Jo a také píšu „po troškách“… Nebál bych se toho to řekněme na dvakrát nebo natřikrát vyjet… (aby to bylo naftou naředěné bezpečně)

aliendrone

Já souhlasím, taková vejtřeska by to slupla a dost možná by ještě jela lépe, ale… nemyslíš, že nalít to do starého benziňáku by bylo LEPŠÍ? ;) :D :D

Dochy

nemám zkušenosti co tam udělá ten olej… jestli nemůže někde něco ucpat, kdy ten motor na to není primárně stavěnej. Ale po rozředění by to mohlo být také OK.