Banán salám

Nulové přetížení při zrychlení jako například ve Hvězdné bráně… je to pouze sci-fi?

Je možné dosáhnout stavu kdy naše tělo zrychlí například z 0 na 100 km/h do pár vteřin a přesto nepodléhat sebemenšímu přetížení ? Nejlépe zažívat absolutní stav beztíže. + ((( Justin1 .. díky za odpověď ! Kdysi dávno jsem nad tím přemýšlel a přišel jsem právě taky jen na tenhle gravitační způsob :) nečekal jsem že se najde někdo kdo mi to potvrdí .. takže díky moc ;) .. )))

Nejlepší odpověď
Justin1

Pokud vím, je možné zrychlovat bez pocitu přetížení a naopak s pocitem beztížného stavu jedině při pádu nebo jiném pohybu, kdy je zrychlení vyvoláváno jen gravitační silou.

Další odpovědi
kosmonoskos

Irelevantní otázka. Zjisti si něco o závadě (americkým kovbojem navrtané dírce) na komsické lodi Sojuz, jejíž piloti v roce 2018 nouzově přistáli v Kazachstánu – přetížení 18 G a borci jim ukázasli po přistání prostředníček :)