Diplivypli16

Nukleonové číslo vzniká tak že se sečtou neutrony a protony nebo neutrony a elektrony?

Nejlepší odpověď
tekumseh

Nukleus je jadro, tak co by se asi tak melo secist?

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Nu­kleonov%C3%A9_%C­4%8D%C3%ADslo

Další odpovědi
Fienir

Ono je to prakticky jedno, pokud to počítáš u atomu a ne u iontu. Ale lepší je neutron + proton, protože proton a neutron jsou částice v jádře. Jádro = nukleon

cochee

Fienir: omyl, jádro se nerovná nukleon, nukleon je elementární částice, tvořící jádro, jinými slovy onen proton a neutron jsou nukleony, ne celé jádro.