Avatar uživatele
led

Núdzový stav na Slovensku

Po vašich skúsenostiach s akciou „Ďakujem a odchádzame“, ako podľa vás dopadne dnes vyhlásený od zajtra platný „Núdzový stav v nemocniciach na Slovensku“. Stiahne väčšina lekárov svoje výpovede?
Ako sa na to pozerať?
Doplňuji:
Ku kompromisu určite dôjde. Ale na čí úkor? Už teraz sa avízuje plošné zníženie platov v štátnej a verejnej sfére od 1.januára, bez ohľadu na výšku príjmu (u mnohých až do minimálnej mzdy)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: led

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? vagra, tom004, anonym, Drap před 4502 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Těžko říct, jak to dopadne. Osobně předpokládám, že nakonec dojde alespoň k částečné dohodě.
Pro nás pacienty je takovýto a jakýkoli podobný stav nepříjemný a může způsobit problémy. Na druhé straně si vážém doktorů, že se dokíží dát dohromdy. Fandím jim a držím palce

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
tom004

To,že chtějí přidat,je v pořádku.Většina z nich si to určitě zaslouží.Ale i tak,jejich jednání považuji za vydírání a porušení lékařského kodexu.A nevadí jestli v Čechách,na Slovensku,nebo v jiné zemi.Řešit finanční „problémy“,tím,že můžu ohrozit zdraví nebo život jiného,je pro mne naprosto neomluvitelné a nepřijatelné.Nejvíc ze všeho mi vadí tzv. „odboroví předáci“,kteří místo aby vyjednávali,se omezují na to,že s nimi,ke škodě všech,manipulují.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
lexx

Je to vydírání. V době krize když se šetří na ponožkách pro vojáky a papíru pro státní správu žádat vyšší odměny je, mírně řečeno, nezodpovědné. Copak, na medíně nemají předmět základy ekonomiky, financí a veřejných rozpočtů ?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
uznevim8

Tohle je opravdu složité téma a je potřeba se na věc podívat z více úhlů pohledu.
Mě napadá několik proti otázek..

  • kde vzít peníze na zvýšení platů, když prostě chybí?
  • proč mají lékaři tolik přesčasů? Je to o nedostatku personálu, o penězích, motivaci, anebo kombinaci všeho?

Osobně mi přijde hrozba vězení, nebo povinnost platit pokutu za to, že si lékaři dovolí stávkovat, docela diskutabilní a nějak se to neslučuje s mými představami o principu demokracie.
Podle mého názoru k nějakému kompromisu dojde. Je to otázka vytrvalosti, času a ochoty všech zúčastněných se domluvit.
V konečném důsledku jsou pacienti rukojmí, a v případě, že je někdo dlouhodobě nebo chronicky nemocný, moc výběru nemá.
Možná by sem mohl svůj názor napsat nějaký lékař, já jsem jen laik, a třeba nevidím danou problematiku dostatečně objektivně.
Každopádně držím lékařům palce.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Fandím slovenské vládě , že se nedá vydírat.
Je to zneužívání vyjímečného postavení lékařů ve společnosti na úkor ostatních lidí, hlava nehlava. Jasně že výpovědi stáhnou, nejdřív ale pěkně státu pustí žilou.

0 Nominace Nahlásit