led

Núdzový stav na Slovensku

Po vašich skúsenostiach s akciou „Ďakujem a odchádzame“, ako podľa vás dopadne dnes vyhlásený od zajtra platný „Núdzový stav v nemocniciach na Slovensku“. Stiahne väčšina lekárov svoje výpovede?
Ako sa na to pozerať?
Doplňuji:
Ku kompromisu určite dôjde. Ale na čí úkor? Už teraz sa avízuje plošné zníženie platov v štátnej a verejnej sfére od 1.januára, bez ohľadu na výšku príjmu (u mnohých až do minimálnej mzdy)

Nejlepší odpověď
Drap

Těžko říct, jak to dopadne. Osobně předpokládám, že nakonec dojde alespoň k částečné dohodě.
Pro nás pacienty je takovýto a jakýkoli podobný stav nepříjemný a může způsobit problémy. Na druhé straně si vážém doktorů, že se dokíží dát dohromdy. Fandím jim a držím palce

Další odpovědi
tom004

To,že chtějí přidat,je v pořádku.Většina z nich si to určitě zaslouží.Ale i tak,jejich jednání považuji za vydírání a porušení lékařského kodexu.A nevadí jestli v Čechách,na Slovensku,nebo v jiné zemi.Řešit finanční „problémy“,tím,že můžu ohrozit zdraví nebo život jiného,je pro mne naprosto neomluvitelné a nepřijatelné.Nejvíc ze všeho mi vadí tzv. „odboroví předáci“,kteří místo aby vyjednávali,se omezují na to,že s nimi,ke škodě všech,manipulují.

lexx

Je to vydírání. V době krize když se šetří na ponožkách pro vojáky a papíru pro státní správu žádat vyšší odměny je, mírně řečeno, nezodpovědné. Copak, na medíně nemají předmět základy ekonomiky, financí a veřejných rozpočtů ?

uznevim8

Tohle je opravdu složité téma a je potřeba se na věc podívat z více úhlů pohledu.
Mě napadá několik proti otázek..

  • kde vzít peníze na zvýšení platů, když prostě chybí?
  • proč mají lékaři tolik přesčasů? Je to o nedostatku personálu, o penězích, motivaci, anebo kombinaci všeho?

Osobně mi přijde hrozba vězení, nebo povinnost platit pokutu za to, že si lékaři dovolí stávkovat, docela diskutabilní a nějak se to neslučuje s mými představami o principu demokracie.
Podle mého názoru k nějakému kompromisu dojde. Je to otázka vytrvalosti, času a ochoty všech zúčastněných se domluvit.
V konečném důsledku jsou pacienti rukojmí, a v případě, že je někdo dlouhodobě nebo chronicky nemocný, moc výběru nemá.
Možná by sem mohl svůj názor napsat nějaký lékař, já jsem jen laik, a třeba nevidím danou problematiku dostatečně objektivně.
Každopádně držím lékařům palce.

mosoj

Fandím slovenské vládě , že se nedá vydírat.
Je to zneužívání vyjímečného postavení lékařů ve společnosti na úkor ostatních lidí, hlava nehlava. Jasně že výpovědi stáhnou, nejdřív ale pěkně státu pustí žilou.