Avatar uživatele
geekocz

Nuda – otázka k zamyšlení

Jednou mě tak napadlo, kdy se asi tak lidé začali nudit, respektive kdy to za nudu začali považovat. Zdali nuda byla a je pouze pro bohaté, kteří se nemusí o nic starat, nebo se nudí i nuzáci kteří žebrají na chodnících o pár drobných. Ono to zní jako docela pitomá otázka, ale když se nad tím zamyslíte… Myslíte že lovci mamutů při čekání na mamuta schovaní zahrabaní v listí se nudili, nebo byli moc napjatí na lov, že nudu zažívat nemohli?
Když se na to kouknu z jiné strany a mírně vybočím, myslíte že zvířata se také nudí? Když pomineme domácí mazlíčky. Třeba taková kráva co celý den stojí na jednom místě a jenom žvýká.
A co se dá vlastně považovat za nudu? Projíždím web z toho důvodu, že mě to baví, nebo jenom hledám způsob jak zabít nudu?
A jak to máte vy?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? bolak, Beer4Real, marci1 před 3545 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
led

Nudiť sa môže len tvor, zvyčajne druhu premýšľajúceho, ktorý si nudu dokáže uvedomiť. Nezáleží na majetkových pomeroch, ale na schopnosti využívať mozog – konkrétne rozum.
Ak dokážete vypnúť myslenie, strácate i schopnosť vnímania nudy (toto je výhodné v prípadoch neskutočne dlhého čakania…)
Ak dokážete vhodne zamestnať myslenie, strácate i schopnosť vnímania nudy, jednoducho na ňu nemáte čas
Tak kedy vlastne človek vníma nudu?

  • keď nedokáže vypnúť myslenie, alebo nedostatočne zamestnať rozum,

nudiť sa totiž dokáže i pri rúbaní dreva, alebo vytrvalostnom behu…
Doplňuji:
a máme ešte jednu variantu nudy:
nudenie na nuda pláži,
nudenie môže byť buď fyzické (bez oblečenia), alebo duševné, prípadne oboje naraz

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Já se tedy nenudím. Pokud je člověk v psychické pohodě, tak se vždy může něčím „zaměstnat“. 🙂
Podrobněji o nudě :
"Dle většiny „nudologů“ se nuda začala objevovat ve chvílích, kdy lidé začali mít více volného a nevyplněného času z důvodu vypřažení z práce. „Předmoderní život byl těžký, ale ne nudný,“ domnívá se antropolog Peter Stromberg. „To samé však nemůžeme říci o 20. a 21. století, kdy se naopak nuda stává neodlučitelným společníkem života.“
Doplňuji:
http://www.national-geographic.cz/de­tail/nuda-je-velkym-fenomenem-moderni-doby-lide-se-vsak-nudili-uz-odjakziva-41322/#.U8TOx7GtPpd

Upravil/a: marci1

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Lovci mamutů toho měli plné kecky aby přežili, takže na nudu neměli čas.
Zvířata se nenudí , maximálně relaxují a ví proč.
Nudí se jenom zdegenerovaní lidé, ale ti to nepřiznají.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bolak

Já myslím že zvířata se nudit nemůžou. Kdyby jo, tak takový morčata by se z toho museli zcvoknout.
Doplňuji:
Podle mě je dokonce možný, že většina sportů vnizkla právě proto že se někdo nudil. Si vem třeba fotbal, já uplně vidím nějaký floutky na plácku který na někoho čekaj, nemaj co dělat, a tak začnou kopat do kamenů, následně jeden na druhýho, druhej se do kamene netrefí, první se mu začne smát že mu kámen utek, tak ten kámen kopne 10 metrů vlevo a směje se mu že ho taky nechytil, ten se vymlouvá že to bylo příliš daleko, tak vytyčej, prostor kam ještě jo, vyškrábáním rýh do země, čímž vyroběj první brány, no a pak se to zvrhne a někdo přijde s ofsajdem…

Upravil/a: bolak

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Beer4Real

Mosoj:
Co to je za debilní názor že se nudí jenom zdegenerovaní lidé?
Větší hovadinu sem snad v životě neslyšel.
To nikdo chytrý napsat nemohl.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Agneta

To je ale nudná otázka :DDD

před 3545 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Beer4Real

Super originální otázka, dal bych víc hvězdiček ale nejde to :)

před 3545 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Beer4Real

Příspěvek smazán administrátorem.

před 3545 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Beer4Real

Příspěvek smazán administrátorem.

před 3545 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Beer4Real

Příspěvek smazán administrátorem.

před 3545 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Beer4Real

Příspěvek smazán administrátorem.

před 3545 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kapka

A já myslela, že tu probíhá vášnivá diskuse. :( :D:D

před 3545 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Beer4Real

:D taková nudná vcelku no :D

před 3544 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek