SinceX

Nový styl odpovědí…:)

Nevím jak Vám, ale tenhle nový styl odpovědí se mi nějak nezamlouvá..:) Líbí se mi ten starý. Když jsem za každou odpověď dostal jeden bod. Já například na body jedu. Jsou pro to dva důvody.

  1. Čím více bodů, tím tomu člověku více věříte. Ale také to záleží i na jiných faktorech samozřejmě.
  2. Například já se pomocí bodů více motivuji, mám vztyčený cíl. Například bych chtěl být už na bronzové příčce. Ale další – odpovídám JEN na ty otázky, kde znám odpověď…:)

Proto mým hodnocením tohoto bodovácího systému je čtyři, a toho minulého 1 ---Bodováno jako ve škole---

Nejlepší odpověď
kropitko

Asi je to jedno,nebo teda aspoň mně, bodíky byly a jsou fajn,ale já hlavně odpovídám kvůli tomu abych někomu pomohla. Jsem ráda,že někdo odpoví mně na moje otázky, skutečně mi už dost lidí pomohlo svojí odpovědí,když jsem si nevěděla rady. A když to třeba nemůžu přímo vrátit jim,tak jsem ráda,když třeba pomůžu někomu jinému. Je to hezký pocit. I když třeba někdy odpovím,sice podle svého mínění dobře,tak pak zjistím,že jsem se mýlila a omluvím se. Nikdo není dokonalý,mýlit se je lidské. Za ty body,nám nikdo nic nedá. Tak to stejně nakonec většina z nás dělá pro svůj dobrý pocit.

Pro ReHu.......v tom bych neviděla problém,my máme doma víc počítačů a dokonce i telefony,přes které se lze připojit,přesto to neděláme. Manžel tu má taky Avatar, maximálně si přečte moje odpovědi,nebo otázky,pak o tom diskutujeme,říká,že se asi hodně nudím,hlavně jsem ho hned na začátku upozornila,ať ho ani nenapadne,dávat mi nějaké palce, nebo označovat otázku. Funguje to tak,je to o každém,jak se k tomu postaví. Někdo je hold čestnej a někdo ne. To Ať si každý srovná své svědomí sám......jo a venku je zase hezky,tak já mažu ven…

Další odpovědi
quentos

mně se naopak moc líbí ten nový. Víte, byli tu uživatelé, kteří se snažili odpovědět za každou cenu, jen aby dostali bod, i když ta jejich odpověď byla zavádějící, neužitečná, či přímo chybná a scestná. Tímto stylem si přišli nezaslouženě na mnoho bodů a nemuseli se bát palců dolů, protože jim neublížily – nic se za ně neodečítalo. Takhle má respondent alespoň motivaci odpovídat správně a kvalitně – kvality si vždy jistě někdo všimne a respondent ten palec dostane. Že nejste bronzový, s tím si nelamte hlavu – ono to přijde časem.

annas

Domnívám se, že nemusíte věřit jen tomu, kdo má nejvíc bodů, protože v minulém systému se body připočítávaly za jakoukoliv, třeba jen přitakávací nebo špatnou odpověď.
Nově půjde o to, že sice správně odpovíte, ale nikdo Vám bod neudělí. Jenže by mělo jít o snahu odpovídajícího poskytnout kvalitní odpověď. A tím i pomoct. Musíme počkat, jak se situace vyvine.

mosoj

Ono je to těžké. Objektivní hodnocení by nebylo jednoduché. Body určitě nejsou cílem, ale když už jsou zavedené tak je sleduji. Sledováním se dají docela slušně odhalit záměry a chování dotyčného.
Ano, tento způsob sníží „odpovědi“ pro odpovědi na minimum, ale na druhé straně dostává ty přítomné, kteří zde nemají žádné kamarády do nezáviděnihodné situace, horší než byla před tímto způsobem hodnocení. Pokud jeden druhého palcuje, nemá ten který nepatří do tzv. kamarádské skupiny proti nim žádnou šanci. Prostě palec dostane jen od odpovědného a uznalého člověka, kdežto ostatní si nahrávají. Takže druhý AVATAR je nutností a do toho já nepůjdu. Ve výsledku to tak potom vypadá že jeho odpovědi jsou špatné. Málokdo totiž ocení kvalitní odpověď, která mu pomohla. Jsem zde krátce
a asi také krátce pobudu.

cukrar

v různých poradnách je hodnocení různé, někde trika, někde jen počet odpovědí. Vždy se najde někdo kdo je (ne)spokojen. Vždy se najde více názorů na správnost odpovědi. Je na tazateli, aby vyhodnotil odpověd pro sebe tu nejlepší…

Jahoda

Také to není nejlepší. Chtěla jsem jen, aby zmizly palce dolů. Kvůli nim se zde hodněkrát uživatelé hádali… Také mi trošku vadí, že po každé odpovědi nepřibyde jeden bod. Názory zde budou různé, protože každéme vyhovuje něco jiného a já to samozřejmě respektuji :)

Vicki

Mě se to líbí.

ReHu

Co budeš mít t bronzové příčky?
Krom mini výhod a dobrého pocitu?

A se se týče důvěryhodnosti, pokud někdo jede na body, odpovídal dříve co nejvíc, aby měl co nejvíc bodů a ne proto, aby třeba poradil nebo vyjádřil svůj názor. Každý není jako ty aby odpovídal JEN na ty otázky, kde zná odpověď. Nota bene, kde je zaručeno, že ta odpověď je správná. Dost často to jsou iba názory.

Pro Mosoj – udělala jsem pokus a zjistila, že palce nelze udělovat z jiného avataru z jedné IP adresy. Takže přátelé – teď se teprve uvidí, kdo jak to myslí.

Pro kropítko – myslím, že většina domácností má pouze jeden PC. A kdo bude chtít body za každou cenu, cestu si nějakou najde.

Michal

Vše co je nové (to nemyslím zle ),lidem nesedi a tak je to i tady.A bude to dlouho trvat,než si zvykneme.

Zdroj: život