Gollumek.88

Nový Samsung Omnia 7 s windows phone 7 – co myslíte? uchytí se v Čechách?

Windows phone 7 byl před nějakou dobou uváděn na trh jako revoluční operační systém pro chytré telefony. Myslíte si, že bude mít u nás na trhu šanci „konečně“ prorazit s nově příchozím telefonem od Samsungu? Nebo by byl lepší a lépe využitelný s Androidem, nebo klasickými Windows mobile? (tento telefon se začne prodávat u nás v listopadu tohoto roku)

Nejlepší odpověď
anonym

domnivam se ze daleko lepe ma naslapnuto Android a telefony zalozene na teto platforme.

viz uzivatelske recenze a hodnoceni konkretnich telefonů které jsou v prodeji:
http://mobilni-telefony.heure­ka.cz/f:2479:1­01172/

a i s ohledem na ty které se na trhu brzy objeví (htc desire hd, desire z, motorola droid 2, …)

//

Windows mobile uz roky pomalu ztraci svuj podil na trhu, a dostali se pred nej snad vsichni ostatni vyznamni hraci.

Podle agentury Gartner bude Android platforma zaujimat druhe misto mezi mobilnimi platformami tesne za Apple iPhonem, pricemz windows uz nemaji zadnou vetsi sanci se na mobilnim trhu prosadit …

sam bych s tim i souhlasil, protoze priznejme si, mobilni windows se vyznamne neprosadili za celou dobu sve existence kdy cca deset let takrka dominoval malemu a specifickému trhu smartphonů, a sotva do tohoto trhu vstoupili nové firmy (apple, google) trh smartphonů se razem mnohonasobne zvetsil a zaznamenaval zisk a rust i v dobe krize, původní dominující windows mobile byly takrka zcela vytlaceny právě platformami Android a iOS, které rostou zatímco ostatní ztrácí …

podíl mobilních platforem na trhu: http://en.wiki­pedia.org/wiki/Fi­le:Smartphone_sha­re_current.png

///

výrobce patrně nijak zvlášť už neosloví platforma za kterou musí platit když mají Android na každém svém telefonu zadarmo 🙂

Vemte si že třeba takové htc dokázalo přechodem na Android zdvojnásobit svůj zisk. Firma Motorola byla před bankrotem a jejich Motorola Droid se stal nejuspesnejsim smartphonem v usa ktery dokonce v prodejich precisloval i iphone… to jsou az prilis dobre vysledky kdyz si vzpomenete ze s wm trh smartphonů jen zkomíral.

wp7 je taková křeč, snaha připomenout „zašlou slávu“ … moc tomu nevěřím, podle toho jak byla zatím tato platforma prezentována nemá moc co nabídnout. Jak je u microsoftu zvykem jsou možnosti uživatelu i výrobců v jejim prostredi pořádně očesané, na tomto stylu firmy se nic nezměnilo.

Další odpovědi
dannero

Telefon samotný je dobrý ale bohužel systém Windows phone 7 nepodporuje paměťové karty,nemá multitasking, což jsou u operačního systému u vyšší třídy smartphonu fatální nedostatky.Při­rovnal bych to k historickému DOSu s grafickou nadstavbou.