Makik

Nový mobil na microSIM – budu si muset kupovat novou SIM (microSIM) a číslo se mi změní?

Dobrý den, pokud mám ve svém současném telefonu klasickou SIM kartu, a koupím si tento telefon www.electrowor­ld.cz/product/mo­bily-telefony-navigace/mobi­ly/SONXPMPUR/so­ny-xperia-m-fialovy-mobil?scid=PRI­CECOMP_HEUREKA_BID a chci stejné číslo, budu si muset kupovat novou SIM (microSIM) a číslo se mi změní? Pokud ne, jak mám postupovat (jsem u Vodafone)? Předem děkuji za odpověď!

Nejlepší odpověď
Alesh

Přijdeš do Vodafonu a ten ti ji bezplatně vymění.
Doplňuji:
Pro jistotu si zavoelj na jejich bezplatnou infolinku, zda to tak opravdu je a jak to nejlépe udělat, abys nebyla třeba nějakou dobu „offline“. Tzn., že si tam ověříš, že zkrátka se starým i novým mobilem napochoduješ do prodejny, tak ti to prohodí a rovnou zaktivují, že to bude hned možno používat. Jasné, ne? 😉

Další odpovědi
anonym

Buďto jak píše Alesh, výměna trvá cca 5 minut. O výměnu můžeš, případně, požádat i předem – pokud mikro ´nevyloupneš´, lze ji použít i jako mini (tvá stávající).
A nebo – pokud budeš telefon kupovat v kamenné prodejně, ´vystřihnou´ ti mikro z tvé stvávající SIM.
Doplňuji:
Alesh – je to tak, konkrétně ve Vodafone jsem takovou výměnu nedávno dělal.