Avatar uživatele
anonym

Nový kostlivec – bombardování Brna?

http://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/evropa/269409-bombardovani-brna-se-probiralo-v-roce-1992-na-jednani-slovenske-vlady.html
(ad arygnoc a život, věděli jste o plánech svých politiků?)
Doplňuji:
ad arygnoc, četl jsem pozorně i výmluvné komentáře v diskuzi Novinek.
Pouze jsem uvedl odkaz, (hoax je smyšlený a fiktivní) – zde je to podloženo vládními záznamy.
Úvaha o doletech je nesmyslná, protože česká vláda nikdy ani neuvažovala o hypotetickém bombardování Bratislavy, také proč?
Máš-li výhrady k formulaci Novinek, napiš jim, tady je zbytečné se čertit.
Dotaz byl formulován neutrálně, zda jste o tom věděli, nic víc.
(U sebe nadsázku obhajuješ, ale u druhých popíráš?)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? www, anonym před 4336 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Robert_PM

Ale notak, pane kolego. Cvoci jsou všude.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Tohle téma mne přivedlo opět k zamyšlení, co pozitivního přineslo rozdělení republiky.
Tedy ti naši politici mají ale zapeklité starosti. Netáhne se nám už historií nějaká mizerně utajovaná linie demence?
Začínám mít pocit, že by každý zvolený poslanec a senátor měl obývat spíše léčebnu v Bohnicích nebo v Dobřanech. Určitě by to tento stát vyšlo mnohem levněji a bylo by i méně ostudy ve světě. Kdyby slovenští politici nenašli adekvátní řešení pro své „slaboduché“ byla bych pro jim poskytnout za odpovídající poplatek azyl v našich léčebnách také.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
beer

Podobných kostlivců jsou mraky, samozřejmě, tehdy o nich nikdo nevěděl a proto jsou to kostlivci )) Jinak copak pánko Ladislav Pittner, solidní kvítko a přitom to byl dycinky černoprdelník..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

iste že nie.
ale nevytrhávajte z kontextu (tak to urobil dotyčný autor).
Hovorilo sa o protiúderu (keby bola Bratislava bombardovaná:
Podle vzpomínek tehdejšího místopředsedy vlády Martina Porubjaka ministr vnitra upozornil, že kdyby se české letectvo rozhodlo bombardovat Bratislavu, doletělo by tam mnohem rychleji, než slovenské letectvo ze Sliače nad Brno.)

typický hoax.

dr, dr, ČÍTAJTE!!! (čítanie je UVEDOMELÝ proces VNÍMANIA a POCHOPENIA napísaného textu, Vám sa v tomto prípade nepodarilo ani jedno zo zvýraznených).
Doplňuji:
pán dr., pravdepodobne si neuvedomujete politickú situáciu a postoj Slovákov k českej starostlivosti o Slovensko (a neobviňujte ma z nacionalizmu, lebo následovné sú fakty):
Česi (konkrétne veľkí Česi, ako pán Havel) rozbili priemysel na Slovensku, ukradli z neho, čo mohli a potom veľkodušne ponúkli, „keď chcete, choďte“ [samozrejme, kto by chcel žiť s niekým, kto mu ničí zázemie a využíva ho] a teraz (a i predtým) to kládli za vinu Slovákom.
Učinili čo mohli, aby „štartovaciu čiaru“ na porovnávanie oboch krajín posunuli tú slovenskú hooodne dozadu, včítane ohovárania v zahraničí (všetky nástupníctva si ponechali Česi, podobne ako kedysi Rakúšania, keď prepustili Čechov a Slovákov zo svojho područia, o zlatom poklade ani nehovorím, o umeleckých pokladoch jakbysmet.

Po rozpade štátu BOLA povinnosť ČR odsunúť z BRNA vojenské letecké sily minimálne 200 km do vnútrozemia, čo sa nestalo (ani dnes), preto je možné, že niektoré zložky bezpečnosti štátu v SR MOHLI uvažovať o hrozbe, to viete, všetky tieto SLUŽBY (včítane českej) sú postihnuté istým stihomanom.

A Vaša domnienka „Úvaha o doletech je nesmyslná, protože česká vláda nikdy ani neuvažovala o hypotetickém bombardování Bratislavy, také proč?“ je IBA domnienka (v prípade, že sa jedná o citát, platí to i pre ten).

História nás poučila, že i nezmyselné hypotézy sa stávajú realitou (útok na WTC, pirátstvo na východnom pobreží Afriky, súkromné kozmické lety a pod).

A mimochodom: úlohou obrany štátu je počítať s najhorším možným scenárom.
To, že keby Česi zaútočili na Slovensko, by som považoval za niečo nepochopiteľné, ako mnohí z nás. Ale politická realita je iná, politici uvažujú inak, ako my obyčajní ľudia. ale stačí sa pozrieť na Balkán, kde to dopadlo ako dopadlo.

Rozpadom štátu mi politici ukradli kus mojej domoviny, pretože ku nej patrila i Morava, Čechy, matička Praha (dodnes to je MOJE hlavné mesto) a pod., a počítam že nie som sám.

Zhrniem:
Jednalo sa o simuláciu, o predpoklad. A to je v poriadku, to je povinnosť obrany štátu.
Koniec koncov, nedávne zlyhanie českej protivzdušnej obrany využilo práve blízkosť a dostupnosť slovenských vzdušných síl ku svojej obrane.

Takže by bolo dobré urobiť jednu hrubú čiaru a kostlivcov nechyť kostlivieť, na staré hriechy zabudnúť a pozerať sa do budúcnosti, podľa možnosti istejšej, lepšej a s väčším pochopením oboch strán.

Upravil/a: arygnoc

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

Vážený znalec politiky Dr.Axl, aký význam malo vyťahovanie tohto ´kostlivca´z temnôt minulosti v dnešnej ťažkej politickej situáci našich oboch republík.
Každá vláda -česká ani slovenská nevynímajúc- má svoje Generálne štáby, ktoré počítajú s každou variantou vojenského útoku. Je to ich povinnosť, bez ohľadu na priateľské politické vzťahy. Nemienim sa tu vyjadrovať o plánoch Generálneho štábu Českej republiky (ak je názov tohto vojenského úradu nesprávny, prosím za prepáčenie vojenskému laikovi) o vojenskej obrane východných hraníc ČR.
Komu prospieva rozoštvávanie našich dvoch národov?

před 4308 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

ad arygnoc, ač se asi v zásadě shodujeme v názorech na excesy politiků bez ohledu na národnost, nicméně už několikrát jsi tu uplatňoval jednostrannou a zkreslenou interpretaci.

  1. Likvidace zbrojního průmyslu dopadla na obě republiky a v době, kdy ještě ani nedošlo k pomlčkové válce.
  2. Kdyby bylo něco na „pragocentrismu“, proč by do poslední fáze teklo na Slovensko 50% z HDP, ač byl poměr obyvatelstva jen 33%?
  3. Po rozpadu státu byly odsuny jen součástí stupňovaných a neúměrných požadavků Slovenska, nikoliv povinnosti, jak to formuluješ. Stejně tak, jako účelově živená fáma o dělení zlata, Slovensko dostalo svůj podíl v plné výši, dnes má dokonce větší množství, než ČR. Stačí se podívat střízlivě na tehdejší čísla a fakta. Podobná expresivita nebyla nikdy na české, zato pravidelně na slovenské straně.

Pravda je, že obyčejných občanů se nikdo neptal, i když drtivá většina na obou stranách byla proti rozdělení. Ostatně v počtu Slováků studujících a pracujících v ČR a naopak Čechů ve SR je propastný a výmluvný nepoměr.
Nikdo tu nejitří vášně, pouze vycházejí na světlo různé kauzy, jež nejsou pro politickou scénu nijak lichotivé.
Média pouze reagují na současnou realitu a publikují informace o ní, nakonec je to jejich role a také se tím živí.

před 4336 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek