Noví zákoník o dědictví- mám se právně pojistit?

Mám neskutečně zadluženého otce. Má jiné trvalé bydliště ve stejném městě a stýkáme se. Proto mě odrovnal tento článek : http://www.de­nik.cz/z_domo­va/nestudujes-a-utracis-nic-nezdedis-i-to-je-novy-zak.html , kde je tato věta: „Pokud dědicové naopak neodmítnou dědictví po zemřelém, přejdou na ně jeho dluhy. Nyní za ně ručí jen do výše zděděného majetku.“ To si dělají snad srandu!!! Tak já jednou o všechno přijdu kvůli otcovím dluhům? Vždyť to je byč na nevinné lidi!!! Bude se to dát odmítnout? Já se snad zblázním z těch zákonů.

Nejlepší odpověď
BEAES

Pokud víte, že za života nadělal hodně dluhů, bude pro Vás lepší dědictví odmítnout.

Další odpovědi
atriplex

Při úmrtí otce vám notář řekne, kolik je majetek a kolik je dluh. Jednoduchou matematikou si spočítáte, zda přijmout dědictví a zaplatit dluhy nebo celé dědictví odmítnout. Netřeba panikařit.