Novelizace zákona

prosim vas o radu ,kdyz byl dotycny clovek odsouzen samostatnym usnesenim podle §201pism.b a §171,odst.1c rozsudek vydan 23.4.2007 ve zneni 33mesicu odneti svobody.vztahuje li se na toto novelizace zakona.napr:zruseni kompletniho rozsudku ci zkraceni trestu.dekuji za odpoved.nashledanou

Odpovědi
standaQ

Myslím, že jsem už na tento obdobný dotaz odpovídal:

  • na oba dva trestné činy se ´amnestie´ nevztahuje
  • uložené tresty včetně zákazu řízení zůstávají nezměněné

Ale jestli se nepletu, tak trest 33 měsíců uplyne už 23.1.2010, ne? To znamená, že je prakticky vyloučeno zvažovat i žádost o podmínečné propuštění „po půlce“…