Avatar uživatele
anonym

novelizace zakona

vzhledem k tomu ze probehla zmena zakonu ktrea vysla v platnost k 1.1.2010 tak vsichni odsouzeni kterych se to tyka by meli byt propusteni 1.1.2010 nebo mit zkraceni trestu nemyslite?vzhledem k tomu ze to tak neni nebo nebude je toto poruseni zakona,nebot clovek ktery dluzi vyzivne a nestihne to zaplatit do dne proojednani .soud ho odsoudi a neprihledne na to ze to nnestihl.co maji odsouzeni delat kterych se to tyka?maji zacit podavat trestni oznameni?dekuji za odpoved

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4316 dny Sledovat NahlásitOdpovědi
Avatar uživatele
Standa1

Máte pravdu, trest za trestný čin, který již podle nového zákona nebude trestným činem, se dnem 1.1.2010 ruší a vězni MUSÍ být propuštěni.

Propouštění však bude možné jen na základě ´usnesení´ soudu a soudce to příslušné usnesení nemusel vydat dříve než 1.1.2010. Prakticky pak mohla nastat časová kolize, že se všechna ´usnesení´ o propuštění nemusela dne 1.1.2010 doručit do věznic.

Z neoficiálních informací ministerstva spravedlnosti je však patrná snaha tuto agendu zvládnout.

Pokud některý vězeň bude propuštěn později než 1.1.2010, bude jeho samozřejmým právem protestovat proti tomuto prodlení.

Složitější je situace u zkracovaných trestů, zde totiž není žádná povinnost, aby se vězeň o zkráceném trestu dozvěděl právě 1.1.2010. ALE určitě se o zkrácení svého trestu musí dozvědět dříve, než-li ten zkrácený trest skončí.

Ministersvo spravedlnosti informovalo, že tyto ´případy´ budou soudy řešit v tzv. II. etapě (nejprve se musí vyřídit agenda propouštěných vězňů k 1.1.2010) a prý se tak stane během měsíce ledna.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony