tanyya

Novela zákona o ubytovnách

Včera psali na idnes o novele zákona o ubytovnách, když už jsem se začala radovat, že je to první vlaštovka k zabránění neustálému vysávání tohoto systému parazity, tak v televizních zprávách něco řekli o tom, že jedna novela zákona o ubytovnách neprošla, nevíte, zda se tedy jedná o tu samou? děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

Nepleť si to. Je novela na hmotnnou nouzi a zákon (novela) na sociální bydlení.
U hmotné nouze má být příspěvek u ubytovaných max. 1/2 roku a pokud si nenajdou byt i za pomocí úředníků a jiných pracovníků v této oblasti, lze prodloužit na dalších 1/2 roku příspěvek. Výše příspěvku má být taková, které odpovídá místu a čase. Tzn. že by neměly být přemrštěné ceny.
-
Plno organizací pohybující se v této oblasti je proti. Vláda zatím nechce zákon o soc. bydlení, ale jen novelizaci. Tohle neprošlo.
Doplňuji:
http://www.psp­.cz/sqw/text/tis­kt.sqw?O=7&CT=­40&CT1=0