EddieCZ

Platí letošní novela zákona o vlastnictví armadní techniky i na vozidla typu UAZ 469 nebo Gaz 69?

Platí letošní novela zákona o vlastnictví armadní techniky
( http://www.ces­katelevize.cz/ct24/re­giony/268153-novela-zakona-komplikuje-zivot-sberatelum-vojenske-techniky/?mobi­leRedirect=off ) i na vozidla typu UAZ 469 nebo Gaz 69 ?

Nejlepší odpověď
zzzzz

Novela zákona je právní normou zákonnou, aby platila, je potřeba, aby ji schválila PS, pak senát, pak podepsal prezident, nakonec ještě musí vyjít ve sbírce zákonů. Pokud je vše splněno je platná ke dni vyjití a účinná je k datu účinnosti.

Platnost ještě neznamená účinnost:-)) Např. zákon o státní službě je platný víc než deset let a účinný není (to znamená, že se podle něj nefunguje).

" zákon o vlastnictví armadní techniky" jsem nenašla, a nikdy v minulosti ani nečetla:-))
Je to zákon 229/2013 http://www.za­konyprolidi.cz/cs/2013-229. Tento je platný i účinný. Zda i na ty vozidla, to nevím, ale po jeho prostudování se to určitě dozvíš.:-)))

Další odpovědi
jjj123456789

Ne.

Pepa25

IMHO ne, protože Vyhláška 407/2013 definuje vozidla spadající pod zákon takto:

Skupina 4
Vojenská vozidla a jejich součásti, které zvyšují odolnost vozidla:

  1. terénní vozidla speciálně konstruovaná nebo upravovaná pro vojenské účely,
  2. vyprošťovací vozidla, s výjimkou vozidel využívaných v rámci integrovaného záchranného systému,
  3. obojživelná vozidla a vozidla schopná hlubokého brodění,
  4. vznášedla speciálně konstruovaná nebo upravená pro vojenské účely,
  5. jiná vojenská vozidla neuvedená ve skupině 5 nebo
  6. součásti vozidel speciálně určené nebo upravené pro vojenské použití.

    Skupina 5

Vojenská bojová a speciální vozidla bez zbraňových systémů, na která se vztahuje příslušná mezinárodní smlouva2), včetně jejich součástí, pokud podléhají likvidaci podle této smlouvy:

  1. tanky, bojová obrněná vozidla, zahrnující bojová vozidla pěchoty, obrněné transportéry, bojová vozidla s těžkou výzbrojí a samohybné dělostřelecké systémy, zahrnující děla, houfnice, kanóny, minomety, raketomety a systémy spojující jejich charakteristiky, se zbraní nevratně znehodnocenou nebo zničenou podle příslušného standardu3) tak, aby se zamezilo jejímu opětovnému použití nebo úpravě pro vojenské účely, nebo vozidla vybavená nosiči zbraní nebo vybavením pro kladení min nebo odpalování střeliva,
  2. mostní tanky, vyprošťovací tanky, jeřábové tanky, ženijní tanky a ženijní stroje na tankových podvozcích, s výjimkou těch, které jsou využívány v rámci integrovaného záchranného systému,
  3. ostatní obrněná vozidla a obrněné transportéry, zahrnující zejména vozidla se speciální nástavbou nebo vybavením odvozená od vozidel uvedených v písmenu a) nebo
  4. součásti vozidel speciálně určené nebo upravené pro vojenské použití.