trifixion

novela zakona

v jakym roce byla novela zakona,kdyz se menili pargrafi a vyse trestu…u vytrznic­tvy atd diky

Nejlepší odpověď
anonym

Velká novela trestního zákoníku byla pod číslem 40/2009, tam došlo k dost zásadním změnám hlavně v rozlišování skupiny, kam trestní čin nebo přečin spadá. Poslední novela byla v lednu letošního roku, ale ta byla zaměřena převážně na trestnou činnost mladistvých.
Mám za to, že pro Vás ale není podstatné, kdy proběhla jaká změna zákoníku. Záleží na tom, podle jaké časové osy bude řešen případ, kvůli kterému se na tyto otázky ptáte. Je třeba uvést, co vlastně máte za problém a jako co vyhodnotila tento problém policie. Pokud jste účastníkem trestného řízení, máte právo nahlížet do záznamů. Bude dobré policii požádat o informace, kde a jak je nyní Váš případ řešen a po té zjistit, kde se nyní Váš spis nachází. Podle založených materiálů zjistíte, co můžete očekávat dále.