Avatar uživatele
anonym

Nové zaměstnání a vyzkoušení před nástupem či podepsáním prac.smlouvy. Je to legální?

Občas se setkám s někým, kdo při hledání nové práce narazí na podmínku zaměstnavatele, že odpracuje zdarma zkušební hodiny, aby si jej mohli otypovat. Je to tak v pořádku, myslím legální?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? JájsemRaibek před 3093 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
JájsemRaibek

Ne, pokud se budeme bavit jen v legální rovině, tak bez řádné smlouvy nemá nikdo co dělat na pracovišti.
K otypování slouží zkušební doba.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

Není to v pořádku, bez písemné pracovní smlouvy
nebo některé z dohod jde o práci na černo.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
lota

Tím, že je taková nabídka lidí, tak si zaměstnavatelé dávají takové podmínky. A když se to někomu nelíbí, je tu další, kdo to akceptuje… Bohužel.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

ne, je to prosté vydírání, všichni to ví, vláda i parlament a nikdo to neřeší…novodobé otroctví

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Drahuška999

Ahoj, já od té doby, co jsem si našla stránku https://www.hit­prace.cz/ a zadala jsem tam nabídka práce na zkrácený úvazek, se mi podařilo najít docela dost dobrou práci a myslím si, že to ani nebolelo 🙂 Takže jestli se toho trochu bojíte, tak se není vůbec čeho bát, je to jen práce a ta se dá vždycky najít, ať už tam kde chcete nebo i jinde…

před 1183 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mojitek

tak třeba v gastronomii je tohle zcela běžné (v 90% případů) -bohužel…

před 3093 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek