Nové zaměstnání a vyzkoušení před nástupem či podepsáním prac.smlouvy. Je to legální?

Občas se setkám s někým, kdo při hledání nové práce narazí na podmínku zaměstnavatele, že odpracuje zdarma zkušební hodiny, aby si jej mohli otypovat. Je to tak v pořádku, myslím legální?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Ne, pokud se budeme bavit jen v legální rovině, tak bez řádné smlouvy nemá nikdo co dělat na pracovišti.
K otypování slouží zkušební doba.

Další odpovědi
ivzez

Není to v pořádku, bez písemné pracovní smlouvy
nebo některé z dohod jde o práci na černo.

lota

Tím, že je taková nabídka lidí, tak si zaměstnavatelé dávají takové podmínky. A když se to někomu nelíbí, je tu další, kdo to akceptuje… Bohužel.

lexx

ne, je to prosté vydírání, všichni to ví, vláda i parlament a nikdo to neřeší…novodobé otroctví

Drahuška999

Ahoj, já od té doby, co jsem si našla stránku https://www.hit­prace.cz/ a zadala jsem tam nabídka práce na zkrácený úvazek, se mi podařilo najít docela dost dobrou práci a myslím si, že to ani nebolelo 🙂 Takže jestli se toho trochu bojíte, tak se není vůbec čeho bát, je to jen práce a ta se dá vždycky najít, ať už tam kde chcete nebo i jinde…

mojitek

tak třeba v gastronomii je tohle zcela běžné (v 90% případů) -bohužel…