Avatar uživatele
Boy 13

Když nově zakoupený digitální tlakoměr měří pomalu, co s tím dělat? Reklamovat?

Zakoupil jsem si nový tlakoměr, ke kterému přísluší manžeta. Dal jsem tam plně funkční nové alkaické baterie. Když začne měřit, tak měří docela dlouho a pomalu. Co s tím? Mám ho jít reklamovat?

Nově zakpupený digitální tlakoměr měří pomalu.

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 1567 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Klaproth

Je ve specifikaci přístroje deklarovaná rychlost měření? O kolik pomaleji oproti deklarované rychlosti přístroj měří?

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Tlakoměr nedokáže změřit tlak okamžitě.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Ahoj Boy 13, souhlasím s Drap, protože tlakoměr musí na natlakovat manžetu, pak až ,,chytne'' Tvůj tep, začne se odpočítávat a tlak pomalu mizí, následuje výsledek. Záleží na tom, co pro Tebe znamená ,,pomalu'', reklamací chybu neuděláš.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Kozel aby se v tom vyznal. Tlakoměr na měření TK se jmenuje tonometr. Manžeta se musí nejprve nafouknout na vyšší!! hodnotu než je tvůj systolický tlak. Automatický to pozná sám, u starších se to muselo nastavovat ručně. Potom začne pomalu tlak z manžety odpouštět a sleduje, kdy se obnoví tvůj puls za manžetou. On po dasažení vyššího tlaku v manžetě než je tvůj, přestane být hmatný. To je tvůj systolický tlak. Ono to vše nějakou dobu trvá.
Pokud se ti manžeta nafukuje pomalu, tak jsi použil nesprávné ZnCl baterie. Do tonometru patří alkalické!!!! ZNCL baterie kompresor neutáhnou.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
orwell

Jen pro srovnání: mému Omronu M6 to trvá zhruba 40s. 20s tlakování + 19s odpouštění a zobrazení údaje. Taky ještě bacha na baterie, i když jsou „nové“. Mohou být delší dobu někde skladované a stačí jedna ve ztrátě kondice a je to. Jsou v sériovém zapojení! Doporučoval bych přístroj napájet z vhodného síťového adaptéru, určitě tam bude mít za tímto účelem konektor. Pokud se budeš měřít často, nedoplatíš se. Cena kvalitních alkalických baterií není nízká a myslím, že tam budeš mít 4ks. Ta pumpička nějaký odběr musí mít (tipnul bych si tak min. pár set mA) a baterie vycucne dost rychle. Já je tam mám jen pro podložení paměti naměřených hodnot, jinak jedu na adaptér. Baterie měním tak jednou za 2 až 3 roky (odhaduji).

Upravil/a: orwell

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

Myslím, že by to chtělo upřesnit co podle Tebe znamená „pomalu“. Co o době měření říká návod/specifikace?

před 1567 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek