amigas

Nové auto – výbava a pojištění?

Bohužel jsem se na to nezeptal při koupi, ale myslel jsem, že to bude každý trochu znát a přitom jsem se zatím nedobral odpovědi.
1.Rád bych se tedy zeptal, jakou výbavu (ve smyslu povinné výbavy) mívá auto? Je tam vždy alespoň rezerva a hever?
2.Pokud vím, přepravní značky se dávají na policii. Když ale auto kupuju z autosalonu, jak s ním můžu odjet? Předpokládám, že bude již vybaveno nějakou přepravní značkou?
3.Jak je to u nového auta s povinným ručením? Dá se hned nějaké uzavřít např. online, abych s ním mohl vyjet do provozu? Teď to však udělat nemůžu dokud neznám přesné údaje o voze.

Díky všem! 😉

Nejlepší odpověď
kropitko

http://www.nej­vyhodnejsipovin­neruceni.cz/po­vinna-vybava-auta

Povinné ručení si můžete sjednat přes internet,nebo telefonicky,zbytek pak spolu s doklady od vozu.

Moje mamka když si kupovala nový vůz,tak už SPZ měl.

Další odpovědi
mj81

Ohledně značky – v odkazu dole na úplně poslední stránce toho PDF souboru je zobrazena tzv. „zvláštní registrační značka pro jednorázové použití s omezenou platností“. Je to kus papíru, který dostanete od prodejce, přilepíte viditelně na zadní sklo a můžete s tím 10 pracovních dnů jezdit, během té doby si necháte přidělit normální „bílé plechové“ značky.

Zdroj: www.mdcr.cz/NR/rdon­lyres/D59EB03B-3985-4C7F-BB09-1D36FBBEBA7C/0/reg­tab.pdf

mosoj

Je to cca dva měsíce co jsem kupoval auto.
Se značkou je to jak píše „mj81“ dostal jsem papírovou, dnes ji mám přilepenou na vratech garáže. Odjel jsem ihned s uzavřenou zákonnou i havarijní pojistkou. Dobrý prodejce by to měl mít zajištěné jelikož bez zákonné pojistky nemůžete na silnici.

Doplňuji:
K pojištění je třeba znát alespoň winkód auta. RZ se dodá po přihlášení.

cukrar

prodejce Vás vybaví papírovou „převozní“ značkou, která slouží na cestu na registr vozidel pro novou značku. Platnost má omezenou. Takže žádné libovolné ježděni po ČR, neřkuli do ciziny. tam určitě ne. Pojištění musíte uzavřít před výjezdem z prodejny.
Výbava vozidla je dána vyhláškou 341/2001
(http://portal­.gov.cz/wps/por­tal/_s.155/716/_s­.155/701?l=341/2002)

Zdroj: ICQ 55180641

pavla233

Potřebuješ peníze na nové auto, zkus to tady http://www.nejlepsi-autopujcka.cz/cs/u­vod

pavla233

Kupte si auto tady http://automo­dul.idnes.cz/ford-focus-c222902