Broukk

Jakou novou televizi pořídit? Kterou značku, typ doporučíte?

Chci pořídit novou televizi, asi LED. Budu rád za všechny tipy, značka, typ… předem díky

Nejlepší odpověď
Radius

Kup si hlavně TV, která umí normu DVB-T2 HEVC (H.265), protože v tomto formátu se bude za pár let vysílat, je nejúspornější (nejvíce TV programů se vejde na jeden TV kanál), podívej se teď na teletext ČT na stranu 651.
TV které HEVC umí, už se dnes prodávají, ale není jich moc, všechny to zkrátka neumí, ale přibývá jich. Jinak tyto TV umí samozřejmě starší TV normy (DVB-T a -T2), takže fungovat budou i dnes normálně.
Pokud by sis koupil dnes TV, která umí jen H.264 (a HEVC neumí), tak by sis za pár let silně nadával, co jsi to koupil a že musíš kupovat opět novou televizi!
Podívej se na teietext CT1 na stranu 652 – viz odkaz.

Zdroj: http://www.ces­katelevize.cz/te­letext/ct/?pa­ge=652&ver=

Další odpovědi
anonym

minulý týden mi klekla Philipska, tak jsem přišel na to, že je to už druhá v pořadí, co mi vydržela 4–5let. obě (philips,lg) stály kolem 30 tisíc a dá se říct, že toho moc nevydržely. tak jsem změnil značku a šel do prohnutého samsungu. cena cca. stejná a teď mě může jen překvapit. parametry jsem UHD a 3D jsem vynechal. DVBT2 tuner už to má. samozřejmě jsem chtěl něco většího, takže 139cm.
takže si ujasni parametry a podle nich hledej. za mě minimálně LED, smart, tuner DVBT2. a i když mám 3D přehrávač, filmy, tak už 3D nemusím a UHD bez kvalitního signálu nevyužiji. za mě ne Philips,Lg

Kepler

Když nesdělíš aspoň základní nároky, jak můžeš očekávat, že ti někdo konkrétně poradí? Z jaké vzdálenosti budeš tv sledovat? — úhlopříčka. Chceš smart, nebo stačí obyč? Bazíruješ na co nejkvalitnějším zobrazení, nebo stačí průměr? Kolik peněz chceš investovat? Je spousta parametrů a spousta využití tv. Pokud chceš konkrétnější doporučení, kontaktuj mě vnitřní poštou. Tady na to není dost prostoru. Sám jsem před pár měsíci taky vybíral, tak se v tom trochu orientuju.

Bob2

Doporučuju LED TV Orava LT 1095 – smart, full HD, wifi, satelit. Podrobné info zde http://www.ora­va.eu/produkty/led-televizory/uh­lopriecka-109cm-43/item/787-led-tv-lt-1095-led-b82b