Avatar uživatele
Lucimia

Nová PVC, lina, marmolea?

Dnes jsou prý už lina velmi kvalitní a nejsou to už taková ta slabá "gumítka", která se za chvíli zvlnila a dělaly se pod nimi boule. Docela mě pro začátek našeho bydlení zaujaly i vzhledem k tomu, že je už dělají i v pěkném provedení v imitaci dřeva. Máte někdo zkušenosti s novými liny? Jste spokojeni nebo byste přeci jenom dali přednost plovoucí podlaze nebo klasické dlažbě?
Doplňuji:
Co stane, když podlaha nebude dýchat??? to jsem nevěděla že také podlaha dýchá. Právě asi budeme rekonstruovat hodně starý domek.
A myslíte, že by pod lino šlo dát podlahové topení? Asi ne?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? ReHu před 4303 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
člověk

záleží na jaký povrch jej chcete pokládat,na dřevo nedoporučuji a na beton jen lepit,upozorňuji,že ve starším domku,pokud je lino na celé ploše,podlaha nevětrá a udržuje vlhkost

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ReHu

Ahoj, já rekonstruuji starý domek a také řeším podlahy. Co se týče materiálu, záleží na tom, co je to za pokoj, zda vstupní chodba nebo obývák a také třeba jestli máte nějaké dom.mazlíky a jestli jsou s vámi doma celý rok.
****************************** ****
O dýchání mi zatím nikdo neříkal, ale kousek pod zahradou je louka a téměř celý rok mokrá, čili vody máme dost, takže jsem podlahy izolovala. V té zmiňované koupelně to je jasné, ale i na WC a vstupní chodbě také.
Můj laický selský rozum mi říká, že když bude podlaha dýchat, může propouštět vlhkost. Ale odborník nejsem, takže ruku do ohně bych za to nedala.
Já dala do vstupní chodby, na WC a do kouipelny dlažbu + část.podlah.topení, v obýváku s kuchyní, je tafr.okno na terasu chci dávat Vinyl v dezénu dřeva. Jsou to pásy cca 50 * 15 cm a dobře se pokládají. Marmoleum se mi také líbí a zvažuji do dát na patra, do chodby to asi dopadne.
Líbí se mi dřevo, ale je docela drahé a mám celkem velké prostory a 2 psy. Sice do obýváku nechodí pořád, ale v létě jsou otevřené dceře na terasu, tak ano, chtějí být s námi.
Plovoucí podlahu považuji za módní záležitost. Mně nikdy neimponovala. Myslím, že původně byla určená jako dočasná, aby bylo možné ji rozebrat.
A ano, pod lino podlah.topení dát lze.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada