autacek

Nová pravidla silničního provozu neznají značku B3b (zákaz vjezdu osobních vozidel), je stejný piktogram platný na B12?

Nejlepší odpověď
cochee

Ano. Přestože značka B3b byla zrušena, na (mmj.) svislých dopravních značkách jsou používány symboly, které jsou uvedeny v prováděcím právním předpisu, tím je Vyhláška č. 294/2015 Sb. a ta uvádí v § 10 pojem „Určený symbol“ a grafické zpodobnění těchto symbolů obsahuje v příloze č. 7. Symbol pro „osobní automobil“ z bývalé značky B3b je tam uveden pod číslem 203. Takže ano, legislativně nic nebrání tomu, že značka B12 může obsahovat piktogram „osobní automobil.“ A ještě upřesním, že B3b nebyla Zákaz vjezdu osobních vozidel, ale Zákaz vjezdu osobních automobilů. (za osobní vozidlo je považován mmj. i motocykl anebo bicykl a tato vozidla do zákazu daného bývalou značkou B3b vjet směla)
Update 18/7: včera jsem určený symbol č. 203 viděl na vlastní oči na dodatkové tabulce k zákazu parkování, s významem ‚vyjma osobních automobilů.‘

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.