roxy52

Nová podlaha v chatce.

Mám na zahrádce podsklepenou chatku,ale protože tam nějakou dobu zatékalo,tak je shnilá podlaha.Jak ji jednoduše vyrobit,atˇnemusím volat nějaké truhláře,nebo odborníky za velkej peníz.
Doplňuji:
Fortin má pravdu.V hospodě se dá sehnat a zařídit pomalu všechno 🙂

Nejlepší odpověď
tom004

Já bych zavolal někoho kdo tomu rozumí a poradil se s ním. Takhle na dálku,bez bižších informací,se moc dobře poradit nedá.

Další odpovědi
fortin

Zajděte si po 16. hodině do nejbližší hospody a tam se dejte do řeči s těmi co mají montérky. Jednoduše se to dá napsat.

mosoj

Prostě vyměnit. Za vzor může sloužit stará podlaha.
Patřičný počet hranolů usadit nejlépe na šterkovou vrstvu do betonového lože a na izolační lepenku. Na to se prodávají již hotová podlahová prkna s drážkou a perem, nebo se dnes dávají tzv OSB desky, které se vyrábí broušené , nebroušené a falcované takže se jen sesadí k sobě a připevní do podkladových hranolků. Pokud je pod podlahou více vlhkosti je dobré zajistit odvětrání prostotu pod podlahou meliorační hadicí s vyůstěním ven. Pokud toto zvládnete máte to bez práce řemeslníka. Materiál budete kupovat tak nebo tak.

V hospodě toho moc neopravíte.

elektrikář

Zašel bych na poradu do nějaké stavební firmy kde mají tesaře nebo truhláře. Pokud je ve staré podlaze plísň a houba nutno udělat nějakou desinfekci. Zamezit vnikání vody, řádnou izolaci, a podlahu udělat tak aby pod ní mohl proudit vzduch.

Michálek1245

Určitě bych se poradil s odborníkem, protože takhle naslepo se fakt špatně radí. Možná nějaké návody a tipy a rady o podlahách najdete tady: https://magazin­.nejlevnejsipo­dlahy.cz/ Určitě to ale berte jen jako přehled a s rezervou. Nezaměřoval bych se tak, že je to takhle jasně dané. Určitě si domů vezměte nějakého odborníka, který vám přesně řekne co a jak.