kolok

Nová okna lze to ?

Dobrý den, chci se zeptat jen velmi jednoduše a stručně.Nastěhovali jsme se do bytu ,který má ve velmi, ale opravdu ve velmi špatném stavu okna, tento byt už máme velmi dlouho asi od roku 1999 a okna nemůžeme otevírat ,protože ba nám doslova spadli do náruče. Ale teď zpět k otázce, je možné požádat domovní správu o to ,aby okna byla hrazena z fondu oprav.Poznámka byt je náš.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
zzzzz

Ne

Pokud se jedná o byt v os.vl. tak ti je vyměnit nemusí. Vy jste vlastníkem a byt si udržujete sámi, FO je jen na společné prostory atd.
Pokud se jedná o byt družstevní, tak asi ano. Tady je vlastníkem družstvo a vyměnit by vám to mělo. Ale nevím co máte ve stanovách, třeba si je pořádně přečíst.

Požádat můžete vždy. Ale domoci se můžete jen toho, na co máte právo.

Další odpovědi
Drap

Ano

Požádat lze. Pokud však se nebudou měnit okna na celém domě, tak ti zřejmě bevyhoví

Alesh

Ano

Přesně tak, buďto seš v družstvu (družstevní byt) nebo ve společenství vlastníků (osobní byt). Pokud se výše uvedený subjekt usnese, že se okna na domě vymění, tak se vymění, ale pak samozřejmě všem. Že by se ostatní složili na nová okna pouze v tvém bytě, to asi moc reálné nebude, viď? 😉

Lamalam

Ano

Požádat lze, ale jestli žádosti vyhoví, je otázkou.

Hamon

Ano

Požádat samozřejmě lze o cokoli, ale podle obvyklého úzu soudě žádosti vyhověno nebude. A ani já k tomu nevidím důvod. Jestliže jste byt kupovali se zničenými okny, jistě to bylo zohledněno v ceně. Jestliže jste jej koupili s okny bez vad a později jste je neudržovali až zdevastovali, pak to není chyba nikoho jiného než vaše. Jediná varianta, kdy by se dalo uvažovat o nějaké spoluúčasti, je, že za devastaci může někdo jiný a toto prokážete.

Mirdas

Ano