Danča84

Nová morčata nechtějí z domečku

Dobrý den. Před dvěma dny jsem si donesla domů 2 morčecí samečky, měsíc staré. Jak jsem je pustila z krabice do klece, hned zalezli do domečku. Jenom vidím jak ubývá krmení a přibývají bobky, mimo domeček jsem je skoro neviděla. Přitom u matky byli normálně venku, aktivní ve dne, na lidi jsou zvyklí, ochočení na ruku. Mám ještě počkat až si zvyknou na nové podmínky, nebo dělám něco špatně? Máme je v zatím prázdném pokoji (budoucí dětský), takže mají klid, jen zvenku jsou trochu slyšet projíždějící auta. Děkuji předem za rady. Dana
Doplňuji:
Děkuji za rady:-) Je to pravda, dneska jsou to úplní hyperaktivkové, řádí jak pominutí:-) I když jsou ale pořád strašně lekaví, při jakémkoliv přiblížení ke kleci zdrhají do domečku (někde radí jim domek vzít, ale na to nemám srdce). Dneska se byli i poprvně proběhnout po podlaze v kuchyni, ale vzali to přímou čarou pod radiátor topení a nechtěli se tam odtať hnout. Za to krmení, to mi koušou z ruky, jedině pro papáníčko by se domečku vzdali:-)

Nejlepší odpověď
tuCZek

Já si myslím že si jen pomalu zvykaj.
Navíc morčata jsou společenská zvířata,tak si myslím že samota pro ně není to pravé ořechové.
Taky by měli mít co dělat(prolízač­ky,běhací kolo a pod.)

Další odpovědi
roxy52

Ještě je brzo.Oni jsou v cizím prostředí.Musí nejdřív prozkoumat okolí.Počkej za dva týdny.To už budou úplně jiní.
Doplňuji:
No vidíš.Dávej k ním do klece hodně často ruku,atˇ si zvyknou na tvůj pach a atˇ získají jistotu,že od ty ruky jim žádné nebezpečí nehrozí a za chvilku uvidíš,jak si dají říct.Z vlastní zkušenosti můžu potvrdit,že lépe ochočit se dají potkani,který ti při volném pohybu po bytě přijdou na zavolání a taky se docela rádi mazlí.A když na to přijde,tak ti pomalu celý den vydrží sedět na rameni a pozorovat okolí.A nejraději sledují veškerý pohyb,když jsi s nimi venku.