Filipes12321

Jak u notebooku zrušit nouzový režim?

Nákým nedopatřením jsem si aktivoval nechtěně NOUZOVÝ REŽIM a nevím jak ho vypnout. Tím pádem mám notebook nepoužitelný(nemůžu hrát, poslouchat muziku,koukat na film ani na internet) :/ Jinak mám notebook zn. HP 255 s WINDOWS 8.1. Děkuji za každou odpověd

Odpovědi
cochee

To není normální stav. Nouzový režim se spouští na vyžádání uživatele nebo Windows samotných. Je-li vše v pořádku, po nejbližším startu či restartu musí Windows naběhnout do řádného režimu. Pokud se tak nestane a Windows uvízly v cyklu a stále dokola spouštějí nouzák, dá se vyzkoušet při startu obnova poslední funkční konfigurace – pokud menu nevyjede samo (totéž menu, kde je nabízeno spuštění v tom nouzáku), dá se vyvolat mačkáním klávesy F8 ve správné chvíli. Pokud to nevyjde, dá se ještě zkusit zvolit jiný bod obnovení, nežli poslední funkční, toto se spustí z téhož zmíněného menu položkou Opravit tento počítač. Selže-li i toto, nezbývá, než v tom nouzáku zazálohovat uživatelská data a Windows přeinstalovat.

kajicek94

Zkus ho restartovat nebo se koukni na internet pokud máš možnost z mobilu, … Doporučuji kontaktovat nejbližší PC opravnu – pokud máš telefonní seznam – když nefachá PC, ale určitě si udělej zálohu na externí disk (normálně zkopírovat nejdůležitější). A ještě když už PŘEINSTALOVAT tak v opravně.