huxa

Noteebook mi nechce nabootovat windows, v linuxu mi GSmartcontrol píše toto:

U reallocation event count má HDD hodnotu RAW 474
a u current pending sector count má RAW 10824

je toto důvod k reklamaci? a můžu jim zaslat jen HDD, pokud jsem ho kupoval rovnou v notebooku?
Doplňuji:
recovery oddíl byl před 3 dny nefunkční, takže jsem ho naformátoval, tento příkaz nefunguje-potřebuje prý heslo, ale to bych musel najet do winů a to já právěže nemůžu, v jiném počítači ho otestovat jak?

Nejlepší odpověď
Bedy

Osobně ten program moc neznám, ale zkusil bych nastartovat Konzolu pro zotavení z instalačky Windows a tam spustit chkdsk – nebo ještě líp disk připojit do jinýho počítače a tam ho nechat zkontrolovat.

Pokud na notebooku je recovery oddíl, zkus udělat obnovu a uvidíš. JInak reklamace hold.
Doplňuji:
On požaduje heslo administrátora – pokud žádné nastavení není, stačí odentrovat.

Jinak můžeš zkusit ještě nějaké live distro (třeba Puppy Linux nebo nějaký *buntu[ubuntu, Kubuntu, apod.]) a jestli to bude tam použitelný, tak zálohovat co jde, oč bys nechtěl přijít a naformátovat (třeba pomocí aplikace GParted, která je určitě součástí Puppy a mám pocit, že snad i součástí Ubunta je).

Však uvidíš, jinak prostě reklamovat.