karel1412

Poradíte dobrý notebook na programování? Stačí, když pošlete odkaz.

Dobrý den, neposlali by jste mi nějaký odkaz na dobrý notebook na programování + by bylo dobré, kdyby to rozjelo alespoň Factorio. 😁

--
Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

Původní dotaz
Notebook na progfamování.

Odpovědi
Dochy

Na programování jako takové nepotřebuješ žádný extra notebook. Podle toho jak si své práce vážíš bych se snažil vybrat kompromis mezi cenou-spolehlivostí-službama (třeba rychlost vyřízení reklamace/opravy).

Pokud plánuješ něco speciálnějšího a náročnějšího, musíš nám to sdělit. Sami to neuhádnem. Výkon bys potřeboval leda pro kompilace, ladění (simulace) apod…

Ještě by pro tebe mohla být zajímavá hlediska:
Velikost displeje
velikost a kvalita klávesnice (v kanclu ale můžeš připojit klasickou)
výdrž na akumulátor

anonym

Asi bych koupil Dell Precision
™ M4700 http://www.de­ll.com/cz/domac­nosti/p/preci­sion-m4700/pd

Zdroj: https://www.ggpc­.cz/dell-precision-m4700-3216?gclid=EA­IaIQobChMI1u3s1ez­k2QIVxRwbCh2h5grL­EAkYBCABEgKvYf­D_BwE

anonym

programátor se obecně popasuje s jakýmkoliv hardwarem a jakýmkoliv operačním systémem, škoda ale že neupřesňuješ o jaký vývoj se jedná, zda o vývoj webových systémů (angular, react, ..) nebo vývoj serverového backendu. Řada výborných vývojářů preferuje takový os a takové prostředí které je svou architekturou podobné serveru na kterém jeho aplikace běží a to bývají obvykle liunxové systémy, takže vývojář pak sáhne po notebooku s operačním systémem stejného typu (typicky Apple MacBook Pro, nebo nějaký výkonější DELL nad oficiálně podporovaným Ubuntu systémem, což jsou prostředí více než vhodná pro vývoj softwaru, řekl bych přímo ideální). Bohužel vím velmi málo o tom co a v čem vlastně programuješ takže nemohu blíže radit. Factorio pochopitelně běží na MACOS i na LINUXU, pokud je to pro tebe skutečně tak zásadní požadavek, tak ten bude splněn každopádně 🙂