tomovka

Notebook má pouze polovinu paměti, než je specifikováno

Hp Pavillion 15-b130sc. Mám ho necelý rok. Má mít 8GB DDR3, podle aktuálních informací má pouze 4GB ( a z toho se dá využít jen 3,47GB, což také nechápu). Nevzpomínám si, jestli měl 4GB ihned po koupi. Jak mám tohle řešit? Rovnou poslat na záruku (nemohu najít záruční list, ale někde bude), nebo je např. vyviklanej kontakt (často ntb přenáším), a stačí otevřít a zasunout?
Doplňuji:
Právě že operační systém je 64bit, win 8.1 – kdyby nebyl, nepsal bych tuhle otázku.

Odpovědi
Quimby

Löwe, on myslí operační pamět, RAM. Ta se čistí sama, když vypneš PC.

Tvůj problém je ten, že máš 32bit operační systém, který má limit právě 4GB, je to o něco méně, protože si část musí rezervovat systém pro vnitřní potřebu.
Řešení by tedy bylo přeinstalovat na 64bit.

Pokud tam byl ten systém už nainstalován, tak je to celkem sviňárna, ale pokud to tam bylo napsaný, tak je to v pořádku.
Doplňuji:
No, tak to je vážně divný. Je možné, že teda část přestala fungovat no, v tom případě bych ho asi zkusil reklamovat a radši ho neotvíral, občas dávají pečetě všude možně.

Löwe

On taky něco zabírá operační systém. Zkuste počítač jednou do roku vyčistit 🙂

McArthur

Zkusil bych se podívat při vypnutém notebooku a vyjmuté baterií do útrob k pamětem RAM. Je možné, že při nějakém nárazu se jedna paměť uvolnila. Ideálně obě paměti vyjmout a zase je zpět zasunout.

Pokud problém nebude vyřešen, tak určitě reklamovat.