ddoommiinnii

Notebook, který zvládne nové hry, programy na editaci videí, fotek a tvorby hudby, vydrží dlouho a má skvělý displej?

Zdravím všechny,

v létě se chystám vycestovat do U.S.A. a chystám se zbavit svého starého notebooku, ale i svého starého stolního počítače. Chci mít jen jeden přístroj, do kterého zainvestuji, ale bude splňovat mé požadavky.

Co by měl notebook všechno zvládat a mít:

  • nové hry (2012 – současnost)
  • photoshop, sony vegas, cinema 4D, fl studio, atd. (Programy, které jsou náročné)
  • skvělý HD displej (aby černá byla opravdu černá)
  • skvělý zvuk
  • velkou výdrž baterie na jedno nabití. Minimálně 4–5 hodin!
  • váha (2 Kg max.)
  • kvalitní webkamera a zabudovaný mikrofon

Věci navíc (nemusí mít):

  • podsvětlená klávesnice
  • numerický číselník na pravé straně klávesnice

Cenová hranice:

  • maximálně do 40.000,–Kč i s DPH (Proto pojedu do U.S.A, abych se do tohoto rozpočtu doufejme vešel, takže cca do 2.000$ i s taxou)

Info navíc:

  • hry, které by to mělo zvládat (Battlefield 3 & 4, World of Tanks, War Thunder, Bioshock Infinite, Metro 2O33

Otázka navíc:

  • jestli máte někdo zkušenosti s notebooky od Applu, především s nejnovějším MacBook Pro s Retina displejem, tak bych to rád slyšel.

Budu rád za vaše návrhy a předem díky.

Odpovědi
cochee

Notebook, který by byl stačil na současné hry, bude mít takový výkon a tím i spotřebu, že baterii s výdrží 4–5 hodin bys nosil extra v kabele. Na váhu do 2 kil tudíž taky zapomeň. 40 klacků je spíš spodní hranice a to i při koupi v US.

Ex-pert

Ahoj, přesně tenhle je pro tebe jak dělanej – http://www.ob­chody24.cz/ntb-lenovo-thinkpad-t440p-i7-4600m-4gb-500gb-14-dvd-r-rw-nvidia-gt-730m-1gb-bt-fpr-cam-w8-pro je to notebook od značky Lenovo s procesorem INTEL Core i7 Haswell a grafickou kartou – nVidia GeForce GT 730M určitě nebude problém s nejnovejsimi hrami ani s programy, jako sony vegas apod. Display 14 palců s rozlišením 1400×900 (HD+) je ideální kompromis mezi každodenním používáním a mobilitou. O kvalitu zvuku se postarají reproduktory s podporou Dolby® Home Theater® v4. Notebook má 9ti článkovou baterii, které dle specifikace má vydržet až 13h, což nebývá reálné. Ale i kdyby vydržel 10h, tak je to super. Váha notebooku je 2,1kg, tak snad tech 100g nevadí :). Webkamera 720P určitě postačí a zabudovaný mikrofon je samozřejmností. Výhodou je podsvícená klavesnice.