veronika36

Not any more/not any longer… synonyma?

Je mezi tim nějaký rozdil, nebo se jedná o úplná synonyma, popř. je nějakaká výjimka nebo vždy lze „not any more nahradit "not any longer“: (příklad: I used to make a lot of spelling mistakes but I don't any more.)

Odpovědi
quentos

Ano, jde prakticky o čistá synonyma. Podle zdroje bývalo „any longer“ kdysi o něco formálnější, dnes už je to jedno.
Zajímavější je rozdíl mezi „no more“ a „not… anymore“. Mohlo by se zdát, že jsou taky zaměnitelná. Významově sice ano, ale „no more“ zní dnes už zastarale a pateticky.

Zdroj: http://english­.stackexchange­.com/question­s/150807/how-alive-is-the-distinction-between-not-any-more-and-not-any-longer