Nosíte s sebou občanský průkaz, kamkoliv jdete?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Pokud je otázka kamkoliv, tak odpověď zní ne (třeba spát ne, na WC ne, koupat se ne).
Jinak ano, jelikož jej mám v peněžence.

Další odpovědi
quentos

Ne. Obzvlášť ne od té doby, co jsem se dozvěděl, že to není povinnost. Jde prý o přežitek z dob socialismu, dnes žádná taková povinnost není. Obzvlášť ne v současné době, kdy si policie údaje o vás může lehce ověřit na síti.

Kepler

Já to mám stejné jako Raibek. Peněženku mám sebou vždy a v ní i všechny kartičky.

Arne1

ano

da ny

Pokud odcházím z domova, většinou ano, mám ho v pouzdře v kabele/tašce,
V peněžence nemám žádné kartičky, ani OP, ZP, pltební karty apod.
😁

Jiří Bohumil

Ano. Zvyk z dřívějších dob. Malé igelitové pouzdérko a v něm OP, ŘP, 2 bankovní karty, kartu Zdrav.poj., lékárny MAX, Peny, doklad k ŘP od lékaře, tužtičku a malý papírek. Vše je v síle cca 1 cm a rozměru 8×11 cm a nosím v náprsní kapse u košile.
Peníze pak nosím v tenké peněžence „bankovce“ v zadní kapse kalhot.
Nikdy a nikde nenosím doklady ani peníze v žádné taštičce. Je to zdroj možné ztráty, případně krádeže.

Lamalam

Nenosím, jsou místa, kam chodím zcela bez dokladů.

Mc Merkurion

… nikdy, nosím ho u sebe, pouze jedu-li někam autem, tak ho mám u řidičáku (a to to ještě musí být delší trasa), jdu-li pešo, nenosim …