Weirdquestio

Nosíte doma papuče? Je slušné je na návštěvě odmítnout, když je doma nenosím?

Nejlepší odpověď
cochee

Nosím doma domácí obuv, ne nutně papuče. Na návštěvě není neslušnost je odmítnout, ale byl by vrchol neslušnosti i jen uvažovat o pohybu po bytě hostitele v obuvi, ve které jsi přišel.
Tohle je jeden z důvodů, proč mám amíky za bandu idiotů.

Další odpovědi
Gestas

Já papuče nemám rád, starašně se planatají, pokud to jde, tak zůstávám v ponožkách.

magorvkleci

Není neslušné na návštěvě papuče odmítnout. Ale vzal bych do úvahy, že tím třeba slušně naznačují, že mají doma línajícího psa nebo že ti smrděj nohy.

quizzi

Přezouvání na návštěvách je velký zlozvyk, který se u nás traduje. Muž v obleku a ponožkách je neskonale trapný. Žena, která přijde v kostýmku na návštěvu ke svému šéfovi a bude u něj v punčochách, se rozhodně nebude cítit dobře… Často je to nehygienické a mnohdy je lepší, aby lidé zůstali obutí. Tuto situaci neřeší ani odrbané trepky. Správně bychom my jako hostitelé měli také mít na sobě boty, abychom dali najevo, že se zouvat nemusí.
http://dreamli­fe.cz/etiketa-jak-byt-dobrym-hostitelem-ale-i-hostem/

ivzez

Také se doma přezouvám, ale „papuče“ nenosím.

Já naopak považuji za neslušné návštěvě nabídnout
k přezutí něco, co už před ní nosil někdo jiný…

Kdyby to někdo nabídnul mně, odmítla bych.
(Já návštěvám přezouvání nenabízím.)

Mc Merkurion

… souhlasím s quizzi, není přeci problém, po návštěvě vytřít, či vyluxovat …
… taktéž musím souhlasit s cochee ohledně amíků, co v botech lezou i do postele …

JarkaHor

Já papuče nosím a doma mám pantoflí víc i v případě, že máme návštěvu. Nosíme jenom zdravotní pantofle, protože mi přijdou mnohem pohodlnější než ty klasické, které jsou hrozně tvrdé.