Nosili králové ve starověku náramkové hodinky?

http://i.idnes­.cz/09/123/gal/FRO2fef84­_profimedia_0014624210­.jpg
Doplňuji:
Děkuji všem.

Nejlepší odpověď
hanulka11

Tak nevím co mohl mít na ruce ?

Už od starověku ovšem existovala celá řada umělých pomůcek, díky nimž lidé čas měřili a dostalo se i na „konkurenční“ technologie. Zda byla některá z nich první, dnes už s jistotou nevíme, ale od pradávna sloužil k měření času ve starověkém Egyptě sluneční stín a odkapávající voda, tedy sluneční a vodní hodiny

Více informací na: http://www.chro­nomag.cz/clanek/2009-10-10/kratka-historie-lidskeho-mereni-casu.html#ixzz1AC­Mck9yM
Under Creative Commons License: Attribution Non-Commercial No Derivatives

Další odpovědi
Miroslavst

Ano nosili, měli na řemínku upevněné přesýpací hodiny. Malinké.

venkovan

Ano. Podle poslední vykopávek v rašeliništích na hranicích Dánska, Německa a Nizozemí tehdější králové měli několik možností. Jednak malé náramkové přesýpací hodiny, kdy místo písku byly používanéá zrna kakaových bobů (jedno zrno propadlo za hodinu) a nebo nosili sluneční hodiny. Ty se moc neuchytily, protože ukazatel hodin se často zachytil o královský oblek a vytrhával vlákna. Za další tyto sluneční hodiny byly trochu problematické za podmraku a v noci, proto musel mít král okolo sebe tzv. slunečníky. jeden byl severník, druhý východník, jižních a zápa´dák. Podle nic si král nastavil ruku a slunečník hodil svící z tuku tučńáků světlo.

Rocker

Ano,značka Prim byla založena r.1124 ve Starém městě-nyní Nové Město nad Metují:-)