annas

„Nosí“ či „nenosí“ se skromnost? V které oblasti? Souhlasíte s citátem?

Georg Christoph Lichtenberg – Skromnost by měla být cností těch, kteří jiné ctnosti nemají

Nejlepší odpověď
1popelka1

Mně každý říká, „Nebuď tak skromná a hodná!“ a zjišťuji, že mají pravdu, protože se mi ta moje „dobrota“ mnohokrát vymstila.

Další odpovědi
anonym

Skromnost? Co to je? V dnešní době VIPáků a velkohubých politiků?

hanulka11

Nevím,myslím,že dnes se skromnost moc nenosí.Mnozí si dokazují že jsou něco víc než druzí a pak na to doplácejí./týká se to i běžného života.....půjčky ,přehnané nároky-nákupy a posléze neschopnost splatit. /Když na něco nemám -tak si to nepořizuji.Chce to trochu víc skromnosti.

dudu

Na skromné lidi je dnes pohlíženo asi jako na ty, kteří poctivě platí daně. Dnes se nosí ostré lokty a velká dávka zpupnosti a nadutosti. A světlo na konci té hrůzné černé díry není bohužel vidět.