Frogman

Nokia – formát fotek .nrw – proč to tak je?

Proč se po vyfocení fotky Nokií 6303i Classic ta fotka uloží (dočasně) do formátu .nrw (soubor má velikost 3,2 MB) a asi po půl minut se teprve fotka změní na formát .jpg a má velikost kolem asi 400 – 900 kB.

Proč to tak je? Dělají to všechny Nokie? Pamatuji si, že u mého minulého mobilu SE k550i se fotka klasicky uložila – nic se dál nezpracovávalo.
Doplňuji:
mosoj: NRW soubory bohužel nikde uloženy nezůstanou. Jsou tam jen dočasně, po krátké době se fotka aktualizuje a je ve formátu JPG.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Některé přístroje převádějí surový formát na JPEG poněkud déle a RAWy jsou tedy dočasně viditelné. Jiným strojům to jde rychleji a RAW vůbec neuvidíš. Je to normální chování.

Další odpovědi
mosoj

Foťák vyfotí fotku nejprve do surového formátu RAW a potom provede konverzi do komprimovaného JPG. Dělají to všechny foťáky ( i ty co výstup RAW nemají !) , ale proč to je u Nokie viditelné nevím.
Doplňuji:
Nezůstává v paměti někde ten RAW ( NRW) k dispozici pro vyvolání v externím konvertoru ?

mosoj

I to může být. Fotka v RAW formátu je datově velmi objemná, takže pokud je procesor pomalejší trvá konverze do jpg halt déle.