Avatar uživatele
evusa

Nohy a na nich svaly..

Jak už se tu jednou psalo, že sprint akorát svaly dělá a vytrvalost je jen rýsuje ale nezvětšuje.Vy­trvalci musí být lehčí aby více vydrželi a tak mají i tenší nohy-Tohle se tu psalo na jednu otázku. Myslíte, že když se věnuji sprintu a rostou mi svaly, tak že bych běhala vytrvalost a svaly by se mi natáhly a zároveň zmenšily? Prosím poraďte.Pomohla by mi ta vytrvalost něčím na nohy?Prodloužilo by mi to ty nohy? Také jsem teď četla, že se svaly natahují a smršťují. Má to co souviset s růstem svalů?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4459 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Michal Kole

NAUČ SE PLAVAT !!!!

Ale musíš plavat SVIŽNĚ a stylově SPRÁVNĚ.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
IK

Zkus se inspirovat mezi profíky.
Jako laik soudím že když se svaly zatěžují méně, ale déle, pak nemají potřebu narůstat. Tělo časem přebytečnou hmotu odbourá a spotřebuje.

Zdroj: http://www.beh­.sportsite.cz/

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
jendahun

Natahování a smršťování je hlavní funkce svalu.Tím vykonáváš pohyb.Růst svalu způsobuje jeho vlastně narušení(v průběhu cvičení) a srůstání/obnovování spojů a svalových vláken v době regenerace za pomoci dodaných bílkovin a živin.Zvětšováním průřezu svalu(jeho zbytněním)vzrůstá i síla,ale sval ztrácí pružnost a vytrvalost,asi i dlouhodobou dynamičnost.Získává schopnost výbušné síly po krátký čas.
U vytrvalostních sportů se buduje schopnost svalu vykonávat dlouhodobě práci a zachovat si při tom svou pružnost,to všechno na úkor objemu svalu.Vytrvalci jsou šlachovití a s minimem tuku na svalech,sval mají dlouhý.Sprinteři mají vyvinuté svalstvo s větším průřezem,protože potřebují výbušnou sílu na krátký čas.
Sakra jsem se zakecal,ale tak by to zhruba mělo být.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Nestuduj to své tělo tak moc. V životě dobrý kluk dá u holky víc na obsah hlavy a duše, než na hezkou figuru, ale práznou hlavu a duši zaplněnou sledováním tělesných změn mimo vizi své ideální postavy.
Říká se, že prakticky krásná (fyzicky) a chytrá žena pro rodinný a kamarádský prakticky neexistuje.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek