evusa

Nohy a na nich svaly..

Jak už se tu jednou psalo, že sprint akorát svaly dělá a vytrvalost je jen rýsuje ale nezvětšuje.Vy­trvalci musí být lehčí aby více vydrželi a tak mají i tenší nohy-Tohle se tu psalo na jednu otázku. Myslíte, že když se věnuji sprintu a rostou mi svaly, tak že bych běhala vytrvalost a svaly by se mi natáhly a zároveň zmenšily? Prosím poraďte.Pomohla by mi ta vytrvalost něčím na nohy?Prodloužilo by mi to ty nohy? Také jsem teď četla, že se svaly natahují a smršťují. Má to co souviset s růstem svalů?

Nejlepší odpověď
Michal Kole

NAUČ SE PLAVAT !!!!

Ale musíš plavat SVIŽNĚ a stylově SPRÁVNĚ.

Další odpovědi
IK

Zkus se inspirovat mezi profíky.
Jako laik soudím že když se svaly zatěžují méně, ale déle, pak nemají potřebu narůstat. Tělo časem přebytečnou hmotu odbourá a spotřebuje.

Zdroj: http://www.beh­.sportsite.cz/

jendahun

Natahování a smršťování je hlavní funkce svalu.Tím vykonáváš pohyb.Růst svalu způsobuje jeho vlastně narušení(v průběhu cvičení) a srůstání/obnovování spojů a svalových vláken v době regenerace za pomoci dodaných bílkovin a živin.Zvětšováním průřezu svalu(jeho zbytněním)vzrůstá i síla,ale sval ztrácí pružnost a vytrvalost,asi i dlouhodobou dynamičnost.Získává schopnost výbušné síly po krátký čas.
U vytrvalostních sportů se buduje schopnost svalu vykonávat dlouhodobě práci a zachovat si při tom svou pružnost,to všechno na úkor objemu svalu.Vytrvalci jsou šlachovití a s minimem tuku na svalech,sval mají dlouhý.Sprinteři mají vyvinuté svalstvo s větším průřezem,protože potřebují výbušnou sílu na krátký čas.
Sakra jsem se zakecal,ale tak by to zhruba mělo být.

venkovan

Nestuduj to své tělo tak moc. V životě dobrý kluk dá u holky víc na obsah hlavy a duše, než na hezkou figuru, ale práznou hlavu a duši zaplněnou sledováním tělesných změn mimo vizi své ideální postavy.
Říká se, že prakticky krásná (fyzicky) a chytrá žena pro rodinný a kamarádský prakticky neexistuje.