orestez

No ty kráso, namísto studené teče teplá, co s tím?

Ale ne, fakt. Revitalizovaný dům, včetně stupaček. Do kávovaru mám lejt studenou vodu. Z kohoutku pouštím studenou a v té se můžu koupat. Nevěřím první ruce tak zkouším druhou. Teplá voda. Tak zkusím přehodit na horkou a teče horká, skoro vřelá. Zkusím jít nabrat studenou do koupelny ale tam taky teplá namísto studené. Pamatuji, když z kohoutku tekla studená nebo ledová voda. A že v létě při odstávce kotelny byla jen studená. A dnes se vytváří podmínky pro víc placení. A dnes na horkou kávu stačí adaptér s kapslí napojený na vodovod. K čemu kávovary nebo vaření polévek? Vodovodní trubky znovu přeizolovat? Roztávajícímu sněhulákovi podržet z mrkve nos? Proč se ztrácí voda ze studní v obcích? Při rozkopání ulic pro odpady a vodovodního řádu rozbourají původní zeminy. Roury zasypou už ne původní zeminou, nebo aspoň jílem. Ale pískem a štěrkem, aby se zbavili vody. Takže vodu mají, mohou začít platit vodné a stočné. Studny jsou už konečně suché. Kolik stovek inžálů je vyprodukováno na věci, které mají pokazit?

Odpovědi
autacek

Doporučuji si nastudovat parametry pro teplotu TUV, voda pokokové teploty se rozhodně nedá považovat za teplou.

Zateplili jste si dům a ty se teď divíš, že je tam tepleji.

Kepler

Voda o 25 st. není teplá voda. Ta se takto ohřeje jen uvnitř domů a účtována je nadále jako voda studená a na jejím ohřevu naopak ještě ušetříš.. Kdybys nechal vodu téct delší dobu, byla by opravdu studená. Způsob, jakým se udržuje a opravuje venkovní vodovodní síť má ryze praktické důvody a s poklesem spodních vod ve studnách nemá nic společného.

Dochy

  1. Bylo by hezké, kdybys dotaz omezil skutečně na to co tě zajímá.
  2. Zkus jestli ta vlažná teče už ze stoupaček, nebo se míchá až v bytě (já něco podobného zažil, když ségra ve vaně sprchu zasavila „spořičem“ a nechala být… teplá pak skrz baterii protékala zpět do potrubí pro studenou)

cukrar

Váš dotaz zní jak?
Jen si postěžovat?