ddelta

No to je ta otázka, jaká je definice méněcenného člověka?

Nejlepší odpověď
iceT

Žádný člověk není méněcenný,to se jen někteří jedinci dívají na jiné jako na méněcenné(třeba studovaný se tak dívá na vyučeného,bohatý na chudáka,atd atd)přičemž v tomhle zrovna hodnota člověka fakt není.
Doplňuji:
komplex méněcennosti je docela jiné kafe,za méněcenného může považovat jedinec sám sebe,a nemusí to být pravda----ale považovat jiného za méněcenného je v podstatě povyšování sebe sama nad jiné.

Další odpovědi
Drap

Mě se zdá dobrá. Lepší než třeba tato :
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-chova-menecenny-clovek

pusinka50

Žádný člověk není méněcenný. A když si jako méněcenný připadá, tak ho k tomu pocitu dovedly jeho životní okolnosti a on si prostě přestal věřit, přestal věřit v to, co umí a co zná. Pak se začne srovnávat s jinými a v životě úspěšnějšími lidmi. Pak je jen krůček k tomu, aby mu ostatní lidé začali připadat lepší, než je on sám. Začne si připadat nespolečenský, neúspěšný, nezajímavý, úplně na nic. Pakliže mu v této chvíli nikdo nepomůže, může se stát, že se ponoří do svých myšlenek o své méněcennosti tak, že již z toho nenajde úniku. Když v sobě nenajde sílu oprostit se od těchto trudných myšlenek a najít na sobě a na svém životě to hezké a příjemné, může to skončit i tragicky

arygnoc

to je ako s tehotenstvom – neexistuje byť skoro tehotná, podobne neexistuje skoročlovek, menej cenný človek.

otázne ale je, čo je ešte človek a čo už nie.

s ohľadom na vývoj celosvetovej populácie sa biela rasa vracia k opiciam (alergie, duševné defekty, neschopnosť „normálne“ splodiť a vynosiť potomstvo, etc.) či dokonca vyhynutiu, najperspektívnejšie sa javia národy žijúce bližšie v súlade s prírodou.

takže z hľadiska genetiky je menejcenný každý defektný jedinec, ktorý sa v dnešných časoch rozmnožuje omnoho intenzívnejšie, ako pred sto rokmi, genofond tzv. civilizovaného ľudstva (rozumej západnej kultúry) si ničíme sami (v mene lásky k blížnemu).

v práve je menejcenný každý nemajetný človek.
v náboženstve je menejcenný každý neveriaci.
zo sociologického hľadiska je menejcenný opäť človek chudobný.
z hľadiska rodiny je menejcenný každý, kto nie je v príbuzenstve (pre svoje dieťa (príbuzného) kľudne v kritickom momente obetujete i cudzie dieťa [bez ohľadu na to, že v iných ohľadoch môže byť viaccenné pre spoločnosť]).

dohnané ad absurdum:
menejcenný je z pohľadu človeka akýkoľvek iný človek (zabijete ho radšej, ako obetujete vlastný život)

takže si môžete vybrať.

da ny

Méněcennou věc si dokážu představit…
Člověka s komplexem méněcennosti též…
Méněcenné rasy, to už tady bohužel bylo.....
Méněcenný člověk? To snad ne? Že by „budižkničemu“ :D
Někteří politici a zaměstnavatelé se však k lidem chovají,
jako k méněcenným…:(, že?!

rigormortis

Méněcennost je také označována jako inferiorita.
Méněcenný komplex…komplex člověka, kdy má posunut sebereflexní vnímání. Je obavou z nedostačivosti (nevýkonnosti) vyvolávající poruchy jednání.
Méněcenný člověk…obecně by se dala aplikovat podnormálnost (jedinec je ve všech ohledech pod průměrem) nebo člověk trpící méněcenným kmpelexem.