Asi jako sáňky v léťě.

je to obvykle jen nouzovka když člověk přechází od jedné banky k jiné tak si třeba pár měsíců ještě drží oba účty a obě příslušné karty čistě při sichr než jednu z nich definitivně zruší. Důvodem může být i snaha vést si v rodině finance napříč více účty s tím že jeden se třeba používá i jako společný, i k tomu však je obvykle vhodnější si založit prostě jen více sdílených osobních účtů u té nejvýhodnější banky než převádět prostředky s velkým zdržením mezi různými bankami. Další argument pro držení více účtů u více bank může být praktické hledisko kdy zkrátka chcete prosředky převádět co nejrychleji a tak držíte účty těch bank se kterých na jiné účty téže banky můžete prostředky převádět téměř okamžitě během minuty.

To jsou všechno ale dost zvláštní případy, je běžné, že jedna karta a jeden účet je naprosto dostatečný a cokoliv navíc zavání spíš neschopností definitivně opustit starou nevýhodnou banku.

Další odpovědi
autacek

Seš zdravej?

Švihácké je mít pouze zlaté platební karty, vše ostatní nestojí za řeč.

Rokio

Jen pokud je i něco na účtech.

Tato možnost mi přijde jako nejvíce vhodná pravdě. Důležité se samozřejmě něco mít na těch účtech. Jinak se jedná pouze o můj subjektivní názor.

zjentek

Jiná odpověď.

Chybí možnost- Pokud chybí Centurion Black by AmEx, tak seš stejně jakoby nuzák.

Dochy

To je až jsou více jak tři!

Mno mám jednu debetní od banky, kterou jsem si vybral sám jako náhradu za ČS.
Druhou debetní od banky kde mi byl „vnucen“ účet proto abych měl levnější hypotéku
Třetí debetní mám od banky kde je slušnější spořák (ne že by měl nějakej extra velkej smyl v době kdy máme hypotéku, ale přeci jen radši chci mít hotovostni rezervu a když už mám rezervu tak je lepší to 1% než 0)
čtvrtá, tentokrát kreditka, měla nějaké výhody o které přišla, ale je zdarma tak si ji nechávám v peněřence.
pátá opět kreditka, platím za ni ale vrací procento z nákupu plus nějaké slevy navíc.

Proč mít víc karet? Až se podíváte do zahraničí, a zjistíte že zrovna ta vaše karta nikde nefunguje, pochopíte (v Anglii např. stále nepodporují u terminálů online PIN – pokud karta online pin vyžaduje, jste v pr… – předpokládám že je to důvod proč zrovna ta moje karta nefungovala)

Jo a to mám ještě nějaké stravenkové karty 😉 Tak teď chci vidět, kam mě Ge0rge zařadí.

dudu

Jen pokud je i něco na účtech.