Mirdas

No je to vůbec možné ?

V poslední době jsem slyšel příběh dvou přátel, který ve své podstatě se dosti shoduje.
Oba dva pomohli svému známému v době, kdy byli na tom životně velice špatně.
Ovšem jakmile se z nejhoršího dostali, začali své " zachránce " nenávidět a místo vděku, který nikdo nevyžadoval a ani nečekal, začali oplácet pomluvou a podrazy.
Jedna kamarádka, která se i touto problematikou zabývá mne tvrdila, že to až tak neobvyklé není, neboť někteří lidé ve své podstatě opravdu mohou nesnášet své spasitele za to, že je viděli na samém dně a jejich pomoc si vůbec nepřipouštějí.

No je i toto v lidské povaze možné ?
_

Nejlepší odpověď
iceT

Ne nadarmo se říká Za dobrotu na žebrotu.Takže jo,je to možné a ani mě to nepřekvapuje.

Další odpovědi
bolak

Tak pokud už se to evidentně stalo, tak je poněkud nepravděpodobné aby to nebylo možné.

Navíc je to i celkem racionální chování, představ si situaci, že jseš někde s nějakým známým (jen ve dvou) na večeři, a z nějakého jídla dostaneš průjem a naděláš si do kalhot. On, aby ses neztrapnil před celou restaurací a městem, abys nemusel jet MHD s posranejma gatěma až domů, se ti nabídne že se zatím zamkneš na záchodě a on ti skočí koupit do nějakýho krámu nový oblečení aby ses mohl převlíknout do čistýho a tak se taky stane. Nikdo jiný o tom neví takže on je teď jedinou osobou která to ostatním může prozradit a tedy i jedinou osobou která má na tebe páku. Pak je celkem logické že takového člověka musíš za každou cenu očerňovat kde jen to půjde, abys z něho udělal lháře a zákeřnýho prevíta, aby ve chvíli kdy on o tobě tuto příhodu vynese na povrch, už měl takovou pověst že mu to nikdo nebude věřit.

Drap

Ano, je to možné a ani to neni až zas tak vyjímečné.

petra15

Rekla bych, ze to neni mozne a jestli se to stalo, tak je to velka vyjimka…

www

Ptáš se a odpověď pritom znáš ☹
Kamarádka, asi znalkyně, má pravdu, tedy to možné je!
Doplňuji:
Zeptej se proto své kamarádky, ta ti řekne o psychice možná ještě větší zajímavosti. Nebo si přečti něco málo z odborných článků, stačí i net.
Zkušenost

Lamalam

Pokud se to opravdu stalo, tak je to pochopitelně možné.