jirka F

Co říkáte na zlepšení ovzduší a proudění nad Evropou poté, kdy přestala létat letadla?

Podle mě je to určitě zajímavé, ale jak jsem slyšel, tak to asi půjde zase pryč, protože mnoho lidí se chystá letět někam k moři.Přece i v ČR je krásně.

Nejlepší odpověď
led

Lietadlá neprestali lietať ani vtedy, keď sa zakázalo cestovanie lietadlami. Keď som v tom čase pozrela https://www.flig­htradar24.com/ videla som len o málo menej lietadiel než v čase pred PKC19 (Pandémickou Karantenou Covid19).
Ani nie tak lietadlá, ale priemysel a celková doprava, znížili zamorovanie vzduchu, takže aliendrone zo svojho približovadla mohol dovidieť až Keplerovi do okien.
Ale, z môjho hľadiska, ten splnený sen svätej Grety, tj. premiera čistého vzduchu a prístup slnečných lúčov spolu s nedostatkom pohybu, začali neblaho vplývať na môj niekoľkotisícročný organizmus. Chvalabohu, priemysel už pracuje, autá smogujú a ľudský organizmus sa vracia do „bez lekárskeho normálu“. Už zasa preskakujem kaluže. 🙂

Další odpovědi
Malvína

Všimla jsem si, v době karantény, jaká sytě modrá byla obloha. Takovou jsem neviděla, ani nepamatuji. Určitě jsem si změn všimla a ten klid všude mi vůbec nevadil.

Kelt

Co na to říct. To je relativní. Buď budou lidé cestovat, bude se vyrábět a pak budeme křičet, jak si ničíme prostředí. Nebo budeme v jeskyních, nebudeme nikam chodit, žádné televize, přístroje, letadla, auta, nebude se nic vyrábět a budeme žasnout, jaký je tady krásný vzduch.

Drap

Je klid, že by se nějak očividně zlepšilo ovzduší vidět neni. To je jen pocitový dojem, protože víme že nelétají, a soustavně nám to vtloukají do hlavy média, že tomu tak je. Nikdo z nás však nevidí že při této pandemii narostlo i množství odpadů. Třeba množství papírů a kartonů. Co se s tím stane? Čína už od nás papír nechce, kapacity naq zpracování jsme zrušili, nezbývá tedy spalovat a nebo dávat na skládky. Skládkovat papír je dost problematické, tak vede spalování. I když spalovny jsou v podstatě moderní, tak toho stále uniká dostatek do ovzduší a přispívá k oteplování planety. .

Edison

A to není jediná věc… V Německu lidé protestují proti omezování dieselů ve městech, protože se zjistilo, že i přes extrémní pokles automobilové dopravy nedošlo k poklesu znečištění.

Dochy

led: Ta hustota se ale opravdu podstatně snížila. Že to neumíte spolehlivě porovnat je jiná věc. Já bydlím v místě, kolem kterého se otáčí asi v 50% případů letadla směřující na Ruzyni. Běžně u nás bylo možné najít 3–4 letadla na obloze najednou. To mluvím o letadlech která jsou natolik nízko, že prostým okem je možné podle barev odhadnout které společnosti patří, nepočítám ta, která poznám jen podle kondenzačních stop na obloze. A já už jsem tady několik měsíců takové letadlo nezahlédl, jen v týdnu jsem slyšel proudové letadlo nacvičující nejspíš akrobacii a startující pravděpodobně z nedalekých Vodochod.