Nněco mi spadlo do oka. myslíte, že až budu brečet, že se to vyplaví?

Dnes jsem byla sbírat ořechy, a když jsem je ,,rážela" tak mě nněco spadlo do oka, asi to byl kousek kůry nebo já evím, ale mám to v oku furt, dívala sem se, myslíte, že až budu brečet, že se to vyplaví? Nebo co s tím mám dělat?
Doplňuji:
No nevím jak to popsat, kde se to nachází........ :/ Dole pod okem, když si oko protřu, tak dole, ale nermálně to není vidět, jen když si protáhnu oko, nebo nevím jak to nazvat :/
A pinzetou nebo rukama se bojím do oka rejpat :/
Vodou kdybyyćh si propláchla oči, pomohlo by to?

Nejlepší odpověď
anonym

Přetáhni si to víčko, pod nímž ´něco´ máš, přes druhé víčko (např. pokud to máš pod spodním víčkem, přetáhni si je na chvíli přes horní) – tím se zvýší produkce slz a oko se propláchne.
Pokud to nepomůže, pak si propláchni oko Ophtalmoseptonexem nebo Borovou vodou (pokud nemáš ani jedno, pak obyčejnou vodou).

Další odpovědi
FurbyStar

Nevím kde přesně se to nachází ale zkusila bych to opatrně vyndat ručně umytymi prsty či možná pinzetou, spíše si to zkuste vypláchnout

marci1

A nechceš se raději svěřit mamince ? Určitě Ti s tím pomůže. 🙂

cochee

A nechceš si raději zajít na oční? Lékař/-ka ti s tím určitě pomůže 🙂

mosoj

To přetažení víček by mělo pomoci.
Jinak požádej druhou osobu ať se ti do oka podívá a případně růžkem kapesníku smeť vyndá. Nemnout si oči do vyndání !

Jak někoho může napadnout pinzeta nebo pulce prsty .