Avatar uživatele
Bronzový

Je vysoce inteligentní ten, kdo má nižší IQ, ale přesto toho hodně umí a dosáhl vysokého postavení a všeobecného uznání?

Myslíte si, že vysoce inteligentní je ten, kdo má nižší IQ, ale přesto toho hodně umí a dosáhl vysokého společenského postavení a všeobecného uznání?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Vkádáte opakovaně podobné otázky. Už jsem se o inteligenci zmiňovala v jiné vaší otázce. Je možné si prostudovat i různé učebnice psychologie a dovíte se, že

není pravda, že vyšší IQ vyjadřuje vyššší inteligenci. IQ je vyjádřením jen určitých schopností, proto se v různých testech čísla různí.

Testy např. při opakování neměří inteligenci, ale dovednost vypracovat inteligenční test, což je prakticky k ničemu. Patří jen do rukou psychologů. Porovnávají, jak jsme na tom vzhledem k ostatní populaci.

"Testy inteligence patří k testům, hodnotícím některé naše duševní schopnosti, na jejichž výsledku se podílí také náš momentální psychický stav (únava, strach, nálada) a vnější vlivy (například prostředí, ve kterém testování probíhá). A proto jsou tyto testy také jakousi výkonovou zkouškou, to znamená, že nehodnotí pouze naše schopnosti myslet, vyjadřovat se, pamatovat si, řešit problémy atd., ale také naši schopnost podat výkon v určité situaci" atd.
http://psychologie.doktorka.cz /…

"IQ se na úspěšnosti člověka v životě podílí pouze dvaceti procenty. Mnohem důležitější je vzdělání a další dovednosti, schopnosti, jako je například komunikace, empatie a cílevědomost a další. IQ se dá vzděláváním zvýšit a tím pádem roste i s věkem."

https://managementmania.com/…

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Míra inteligence je vyjádřena prostřednictvím IQ, je tedy zřejmé, že čím vyšší hodnota IQ je, tím je daný člověk inteligentnější.

Nižší IQ ovšem neznamená hloupého nebo neuznávaného člověka. Samotné IQ nestačí, je doplňováno zkušenostmi, dovednostmi, hodnotou EQ apod.


Avatar uživatele
Zlatý

Toto si určitě nemyslím. IQ nelze srovnávat s úspěchem.


Avatar uživatele
Zlatý

Přečti si definici IQ a odpověď ti musí být jasná.


Avatar uživatele
Zlatý

Podívej se na Parlament, všichni inteligenti a prd umí ( pro blaho lidstva)!


Avatar uživatele
Zlatý

To "vysoce inteligentní" už tak nějak postrádá smysl a tudíž je k ničemu, když tedy "toho hodně umí a dosáhl vysokého společenského postavení a všeobecného uznání."

Sidlo, ten príklad je ale zavádějící- to pak vypadá, že k úspěchu došli jenom tací, kterým je zlo cizí, jenže podle toho, v jakým stavu je svět, to musí bejt přesně naopak ..nebo že by ne?


Avatar uživatele
Bronzový

no už s priemerným IQ sa dá dosiahnuť úspech.....ono, ak ho majiteľ používa celé a využíva ostatné druhy inteligencie, ktoré má nadpriemerné.......môže byť aj milionár

to, či človek svoje IQ a ostatné schopnosti využije, záleží na osobnosti, vôli a charaktere

názorný príklad: sú dvaja blbci, obaja sú zlí a preto neúspešní: jeden má IQ 90, druhý 130...ale obaja používajú IQ na úrovni 60, preto sú na tom de facto rovnako

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Stříbrný

Dochy

Ten kdo má nižší IQ s velkou pravděpodobností nebude inteligentnější než ten co ma vyšší IQ. Ale dle jistých definic "IQ udává schopnost řešit IQ testy". Nemusí nutně zcela přesně odpovídat skutečné inteligenci.

I méně inteligentní jedinec samozřejmě může být úspěšnější.

Avatar uživatele
Zlatý

annas

Souhlasím s vámi. Škoda, že jste nenapsal dopředu.

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3828
Zlatý Drap 2290
Zlatý led 1654
Zlatý marci1 1277
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 876
Zlatý mosoj 848
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.