dudu

Nikoliv „Tři oříšky pro Popelku“, ale co třemi ořešáky v jednom celku?

Chalupaříme téměř 35 roků. Na zahradě jsme ošetřovali, ale též každoročně sklízeli úrodu i listí tří ořešáků. Nyní nám docházejí síly a bylo rozhodnuto největší téměř 15 metrů vysoký strom skácet a ostatní dva prořezat a zredukovat. Ke všem třem stromům je relativně dobrý přístup, přesto asi bude třeba na jaře zakázku svěřit odborníkům. Máte prosím někdo zkušenost s podobnými aktivitami a radu je-li i dnes možné rozměrný kmen za oboustranně přijatelných podmínek prodat?

Za mého mládí byly kmeny zdravých ořešáků vykupovány na dýhu. Rozhodně nemíním zbohatnout, ale prostě nejsem zastáncem principu zbourat, popílíť a spálit. Navíc lapidárně řečeno – nejsou lidi a já mohu kvůli fibrilaci síni možná tak pikýrovat sazenice.

Nejlepší odpověď
gecco

Ořešáky mají ten problém, že aniž je to zvenčí znát, je kmen poškozený a tím pádem dřevo ´na nic´…
Naposledy jsem kácel dva – a byly leda do kamen (vykotlané, vyhnilé)…
Takže – jek píše Drap, finanční efekt nečekej.
___
A ještě dodám – ořešáky by se měly prořezávat tak v červenci – srpnu…
😉

Další odpovědi
Drap

Většina firem, co se ošetřováním stromů zabývá, bývá solidní a nebývají problémy. S většinou lze dohodnout cenu předem. S prodejem dřeva je to obtížnější, zvláště pokud se jedná o jeden kmen. Občas se najde nějaký stolař který si ho vezme, berou to i menší firmy. Bohužel žádný velký výnos od toho čekat nelze.

anonym

Zkušenosti s těmito pracemi mám,dělal jsem kdysi kácení stromů v rizikových místech.
Ořešák by neměl být žádný problém,oproti třeba vzrostlé olši,či borovici.
Stačí dlouhej žebřík a pěkně to vzít kousek po kousku od shora.
Prostě ořešák je snadná práce.
Prodat ořešák je asi marné,raději bych to spálil.
Barbakane,já tuhle práci udělám i dnes,ale ty ani zítra.

anonym

Podívej, jak snadné, i pro Jugara.

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=eT2CFzSOT­BI

Jugare, a proč bych to měl dělat? Já nemám zapotřebí lozit po stromech jen proto, abych si přivydělal k nuznému platu jako máš ty! Já jsem za vodou, teď jen užívám dobroty sociálního systému a věnuji se svým koníčkům.

anonym

Sakra, s kým teď pokecám?

gecco

A kruci – Admin popadl velkej hadr…
😉

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

dudu

Příspěvek smazán administrátorem.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

dudu

Příspěvek smazán administrátorem.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.