annas

„Nikdo není tak malý, aby nemohl škodit“. Co když se velký trpaslík chová jako malý obr? Nezničí sám sebe?

Latinské přísloví. „Nikdo není tak malý, aby nemohl škodit“.

„Zlo ničí samo sebe“ Aristoteles,

Nejlepší odpověď
led

„… tak malý Dávid porazil obra Goliáša“ nezáleží na veľkosti. Človek je človekom so svojimi schopnosťami, kladmi a zápormi v každej veľkosti. Zlo a dobro nezávisí od výšky postavy.
Velký trpaslík? S úsmevom spomínam na vzrastom menšieho režiséra Pala Haspru, „malého Napoleóna“, keď vybehol na javisko, aby hercom predviedol svoju predstavu, bolo ho zrazu plné javisko. Dokázal presvedčiť všetkých prítomných „obrov“ o svojej predstave postavy.

Další odpovědi
Drap

Ano je to tak. I když se trpaslík chová jako obr, nezničí většinou sám sebe hned. V reálném životě to chodí tak, že zlo se sice ničí samo , ale pro běžného smrtelníka to většinou trvá hodně dlouho. Každý se musí přičinit i sám, aby zlo dříve zmizelo.

Kepler

To už je historií mnohokrát ověřeno. Obyčejný frajtr jménem Adolf, syn ševce alkoholika a gruzínské oddané pravoslavné křesťanky Džugašvili (Stalin), truhlář Kléma a spousta dalších. Dokonce i Čingischán byl v mládí bit.

RyuzakiKate

Máme ve městě achondroplastika, který prodává trávu.