SanJay .

Ničím baterii u smartphonu tím, že ji neustále nabíjim, i když mám třeba 40 % ?

Nejlepší odpověď
mosoj

Neničíš. Dnes už jsou v mobilech pouze lion aku a těm to nevadí.

Další odpovědi
briketka10

podle toho, jakou máš bateri
některá se dobíjet může pořád :
http://usporyv­m.sweb.cz/pomuc­ky/rozdil_mezi_ba­teriemi_nimh_li­on_lipol.htm
Doplňuji:
Li-ion nenechávejte hloubkově vybít :
http://www.ic­tmanazer.cz/2013/09/­jak-spravne-nabijet-ni-mh-li-ion-ci-li-pol-baterie/

cochee

LiIon aku má nejraději polonabitý/po­lovybitý stav. Nemá tak úplně v lásce stav 100% nabito a stav 100% vybito je nebezpečný jejímu „životu“ (ono to ve skutečnosti vybito není, jen elektronika odpojila/vypnula zavčas telefon, aby nedošlo k hlubokému vybití). Silně se doporučuje vybitý mobil (myšleno: vybitý do té míry, že se sám vypnul) nenechávat třeba týden ležet, ale nabít jej co nejdříve. Vybíjení totiž samovolně pokračuje, i když baterie nic nenapájí, jsou to její vnitřní ztráty a takto by se záhy dostala na to své opravdové vybití, kdy pokles jejího svorkového napětí pod jistou hodnotu znamená její poměrně rychlou smrt.