alex.agent

Níčí se LED žárovka když bliká? Nebo se snižuje její životnost?

Myslím jako když mám telefon, na ten si stáhnu aplikaci a tam je že mi ta LED žárovka může blikat klidně strašně rychle, nemůže se jí po čase něco stát? Děkuji za odpověď :)

Nejlepší odpověď
mosoj

Neublíží jí to. Princip je naprosto odlišný od žárovky.

led

LED aj keď sa bežne hovorí LED žiarovka, nie je vlastne žiarovka (pracujúca na princípe vyžarovania svetelných vĺn pri zahrievaní žiarovkového vlákna), ale dioda emitujúca svetlo.Ako polovodič je schopná rýchlo meniť svoj stav – zapnúť/vypnúť.Je citlivá na zmenu stability – kolísanie napätia.
„nemůže se jí po čase něco stát?“ ano, môže, má svoju životnosť – počet zopnutí, ale v prepočte vydrží časovo dlhšie než žiarovka, pri výslednej nižšej energetickej spotrebe.