Kteraprezdiv

Neznáte podrobnosti o šicím stroji Adler 30–1?

Doma máme starý šicí stroj a patrně se jmenuje ADLER 30–1. Nevíte někdo o něm něco? Neznáte jeho historii, popis? Pomohla by mi jakákoli informace. Díky moc

Odpovědi
seraphico

Pokud nevadí, že je to v angličtině, tak zde pár informací je.

http://industri­alsewingmachi­nereviews.biz/a­dler_30_1_lon­g_arm_leather_pat­cher_industri­al_sewing_machi­ne_singer_29_4­.htm

Drap

To je podle mne ramenový šicí stroj. Takovéto používali dříve opraváři bot, ševci, sedláři a podobná řemesla.Taky mám jeden podobný, na první pohled stejný, ovšem značky Singewr. Ještě před několika lety jsem ho využíval.