Pizza cz

Neznáte někoho, kdo též vlastní tuhle „rasu“ psa?

Vyskytuje se i v jiných barevných variantách

Odpovědi
ahold

Na FB je specializovaná skupina na vše, co se týká psů.
Zkus se poptat tam.
Výcvik, výchova, krmení psů – první opravdu otevřená skupina bez cenzury

Zdroj: https://www.fa­cebook.com/grou­ps/499895923417729/

da ny

Vypadá to jako roztomilý kříženec.
Rasa je pes čistokrevný, s průkazem původu (papírama) nebo bez.
To by jistě věděla mamka nebo táta.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Jan Havelka

Ano i ne

Pizza cz

Jak jako ano i ne ?

da ny

Otázky nezačínají záporem (kdo trochu umí ČJ to ví)
„Ano“, je logicky odpověď na to, že nezná (já též ne).
„Ne“ je odpověď na to, že nikoho takového neznáme.

Dochy

Otázky v ČJ běžně začínají záporem, jen na ně nelze odpovědět ANO/NE.
„Zjišťovací otázky se zápornou formou bývají náladovější, projevuje se v nich zřetelněji osobní účast nebo zájem mluvčího, jsou nejednou „zdvořilejší“ než otázky kladné. Např.: ptal se tu dnes někdo po mně? // neptal se tu dnes někdo po mně? je ti zima? // není ti zima? máte ještě nějaké přání? // nemáte ještě nějaké přání? aj.“
http://nase-rec.ujc.cas.cz/ar­chiv.php?art=5156

Dochy

„…jen na ně nelze odpovědět ANO/NE.“ – Tedy abych byl přesnější – někdy to jde, jindy to nejde, samotné ANO či NE ale většinou jen vede k dalším otázkám.